Nie jestes zalogowany! W ciagu 100 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

baner

PÓŁNOCNO-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW
Regionalne Forum RadioAmatorów
Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Księga Gości  ::  Zaloguj  ::  Rejestracja  ::  Kontakt  :: 

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
Alan 28 i zakłucenia od alternatora.
Autor Wiadomość
sobek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Maj, 12 20:17   Alan 28 i zakłucenia od alternatora.

Cześć mam problem z alanem. Jako że nie lubię jeździć ze skręconym sq to zawsze miałem rozkręcone i ładnie szumiało. Dziś założyłem alana do mojej astry i zonk , po odpaleniu silnika burczenie niemiłosierne. Sq skręcony i jest jak powinno być ale jeżeli ktoś zaczyna modulować to wraz z modulacją pojawia się te straszne burczenie przez które dostaje szału. Radio mam podłączone bezpośrednie pod aku i na dodatek mam 2 ferryty na przewodzie plusowym. Ale niestety nic to nie daje. Nic po za tym alternatorem ( tak mi się zdaję że to altek ) nie sieję. Czy jest jakaś rada na to czy nie da się z tym nic zrobić. A mam w planie dać ss 1200 w dziurę czy jest szansa że to coś da? Na chwilę obecną mam mlk-kę na magnesie jak by ktoś pytał.

jezyk403 

Mobil: Mitsubishi Lancer
Antena: Sirio GP6-E
Zaproszone osoby: 21

Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: Pią 04 Maj, 12 20:47   

Z tego co czytałem to może być uwalony elektrolit zaraz na wejściu zasilania do radia.
Sprawdź dobrze bebechy. Odłącz antenę i zobacz czy to samo się dzieje.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zdzisław
sobek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Maj, 12 20:56   

Zapomniałem napisać jeszcze że radio się zawiesza. tzn. niby jest włączone ale po skręceniu sq nic nie szumi. Nacisnę nośną i wszystko wraca do normy. Druga sprawa to że od kanału 1 do 18 nic nie szumi tylko jest taki dziwek jak by buczenie albo coś ciężko określić. Jechałem wczoraj i z kimś z bazy przeszliśmy na 1 kanał to jego modulacja była cicha i esowo wypalał mi na 2 a na kanale 21 walił mi plus 30. Tak że być może coś nie tak z radiem jest. Ale podłączyłem 2 alana 28 i też jest te burczenie ale już nie takie mocne jak na moim egzemplarzu. Ogólnie zdaję mi się że moje radio coś długo nie pożyje bo dziwnie się zachowuje.

Arekchoszczno 

Otrzymał 8 piw(a)
  Wysłany: Pią 04 Maj, 12 21:58   

Moja propozycja , musisz przelutować płytę główną. Zdejmij pasek odpal bez ładowania i zobacz co się dzieje, musisz zlokalizować źródło .....?????
POZDRAWIAM

161OS002 
Pirat Radiowy

Mobil: Scenic II
TRX: Kenwood TS-850S
Antena: Tagra B-51--- Yagi 4 ele

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Sob 05 Maj, 12 00:54   

Jak się zawiesza, to pewnie VCO do przelutowania. Te typy tak mają.

pablo12345 

Mobil: Opel Kadett E Frisco
TRX: K-PO DX5000 v4
Antena: Homemade sirtel S2000

Wysłany: Sob 05 Maj, 12 11:18   

Tak jak piszą koledzy sprawdź VCO.

Jeśli masz zakłócenia to sprawdź czy wchodzą przez kabel zasilający czy może przez antenę, odepnij antenę i zobacz czy też trzeszczy.

Jak po odpięciu anteny zakłócenia znikną to szukaj w instalacji antenowej, ewentualnie filtr na wejście antenowe i problem powinien zniknąć

Arekchoszczno 

Otrzymał 8 piw(a)
  Wysłany: Sob 05 Maj, 12 22:04   

NIe zgadzam się z SZANOWNYM KOLEGĄ , zakłócenie trzeba wyeliminować , a nie stosować filtry ograniczające pasmo i zresztą mało skuteczne. Bo co można powiedzieć o dodatkowych obwodach LC na wejściu odbiornika.
POZDRAWIAM ;)

pablo12345 

Mobil: Opel Kadett E Frisco
TRX: K-PO DX5000 v4
Antena: Homemade sirtel S2000

Wysłany: Nie 06 Maj, 12 01:43   

Pisząc o filtrze na wejście antenowe miałem na myśli jeden element elektroniczny który jest skuteczny, a producenci cb radia często tego nie montują lub o gorszych parametrach po to by producenci różnych filtrów mogli je sprzedać i mogli na nas zarobić bo radio zbiera trzaski z różnych źródeł.

Skoro kolega pisze że zakłócenie trzeba wyeliminować to może niech autor tematu kupi kilka alternatorów i zakłada po kolei każdy i zostawi ten co nie robi zakłóceń.

Przypadek z kasami fiskalnymi w taksówkach też siały po sprzęcie nadawczo odbiorczym bo producent kas nie wiedział że będą w taksówkach i nie montował pewnego elementu na płycie kasy bo po co, a wystarczył to wlutować i problem znikał.

Tak samo i w tym przypadku może być i pomaga to gdy śmieci wchodzą przez antenę i żadne filtry i wynalazki tym podobne zakładane na kable nie pomagają.

Sprawdzone na własnej skórze.

Pisałem o tym na kilku forach ale zostałem uznany za wariata, pewnie i w tym przypadku tak będzie no ale cóż tak to już jest, Kopernika też wyśmiano no i co się okazało to już sami sobie dopowiedzcie.

PITER 
Pirat Radiowy

Mobil: Peugeot 508
TRX: SS3900 EL
Antena: 1/2 Futura Sirio Tornado 27
Zaproszone osoby: 10

Otrzymał 37 piw(a)
Wysłany: Nie 06 Maj, 12 08:32   

Paweł , nie martw sie nikt tu za wariata cie nie uważa , masz prawo do pisania swojej teorii z którą nie wszyscy muszą się zgadzać , lecz tu wszyscy szanują czyjeś zdanie ;)

Być może i w tym przypadku brak jakiejś pierdoły w alternatorze powoduje sieczkarnie .

Arekchoszczno 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: Nie 06 Maj, 12 10:11   

pablo12345 każda dyskusja jest twórcza nikt się tu z Ciebie nie nabija ale mamy prawo do różnych opinnii. Z własnego doświadczenia wiem iż eliminujemy źródło i przyczynę jeśli oczywiście można a nie stosujemy niekonwencjonale rozwiązania.
POZDRAWIAM :okulary2:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
PITER
.::INFORMACJE::.

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z Forum