PÓŁNOCNA-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW-FORUM CB RADIO

Pełna wersja: Yaesu FT450
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zakres częstotliwości odbioru:
30 kHz – 56 MHz
zakres częstotliwości nadawania
160 – 6 m (tylko częstotliwości amatorskie)
stabilność częstotliwości: ± 1 ppm na godzinę (w temperaturze 25°C, po rozgrzaniu)
zakres temperatury pracy: -10°C do +50°C
rodzaje emisji: A1A (CW), A3E (AM), J3E (LSB, USB), F3E (FM)
krok przestrajania: 1/10/20 Hz (SSB, CW), 100/200 Hz (AM, FM)
impedancja anteny: 50 Ω (obciążenia niesymetryczne)
pobór prądu: 1,5 A odbiór22 A nadawanie (100 W)
napięcie zasilania: 13,8V DC ±10%
wymiary: 229 x 84 x 217 mm (szerokość x wysokość x grubość)
waga: ok. 4,0 kg
[Obrazek: d7bb60bfbd661e18.jpg]
Czekam, może jutro przyjdzie. Po testach i próbach, wypowiem na jego temat. Z opisów i po opiniach w sieci "to mini FT-950" za mniejsze pieniążki, mam nadzieję że opinie sie potwierdzą.
Pierwsze wrażenia POZYTYWNE.
Dobrze pracujące DSP przy odbiorze, oraz qualizer przy nadawaniu, skrzynka po małych modyfikacjach stroi wszystko co posiadam (anteny oczywiście), płynna regulacja szerokości filtra działa znakomicie co w połączeniu
z DSP daje możliwość ustawienia się do stacji korespondenta w dużym "tłoku" przy zachowaniu dobrego audio, dobra ergonomia, przejrzysty panel, duży wyświetlacz, najbardziej przydatne funkcje dostępne bezpośrednio z klawiszy w przeciwieństwie do FT897 , 857. W mojej wersji możliwość zmiany koloru wyświetlacza (nie wszystkie wersje to mają).
Proste podłączenie CAT-a (równoległy kabelek rs232), jak również przez konwerter USB/RS, i tutaj mała uwaga - nie wszystkie pracują poprawnie z niektórymi programami typu loger lub do emisji cyfrowych. Możliwość zmiany softu na nowsze wersje (dostępne na stronie YAESU)
Minusy - mała niewygodna gałka przestrajania, orginalny mikrofon też nie robi szału. Przydało by się jeszcze jedno gniazdo antenowe.
Po kilku dniach testowania jednak pozytyw.
Możesz powiedzieć jak zmienić podświetlenie jaka kombinacja klawiszy? Bo mam ten ost wypust ale mam tylko kontrast nie zauważyłem zmiany koloru. W menu masz opcję wł lub wyl gałki w AM i FM fabrycznie było na off.
Mati43 napisał(a):Możesz powiedzieć jak zmienić podświetlenie jaka kombinacja klawiszy? Bo mam ten ost wypust ale mam tylko kontrast nie zauważyłem zmiany koloru. W menu masz opcję wł lub wyl gałki w AM i FM fabrycznie było na off.

Jak masz ostatni wypust, to możesz nie mieć teych funkcji (producent zablokował), ale spróbuj tak jak, na filmie :
ATT+NB+AGC (wszystkie ) i włączenie zasilania, powinien wejść w service menu, na końcu tego menu znajdź
LEDINT 1, LEDINT 2, LEDINT 3 - te trzy pozycje odpowiadają za wyświetlacz. Przed jakimkolwiek "majstrowaniu" w service menu, na początku spisz sobie wszystkie ustawienia jakie są w twoim radiu (w razie czego zawsze można wrócić)
Napisałem w poście wyżej że te kombinacje nie przynoszą zmiany koloru. Jedyny efekt jaki mam to taki że mogę rozjaśnić,ściemnić podświetlenie. L1 L2 i L3 ściemniaja i rozjaśniają wyświetlacz.
W Service mam: 130
130 TMPWRM-rozumiem że to krytyczna temp?
68 tmphot- temp przy jakiej włącza się wiatrak?
41 tmpovr przy jakiej wiatrak się wył?
Mati43, Masz wersję FT-450D więc nie masz opcji zmiany koloru. Coś tam było że w starszych wersjach powodowało to jakieś zakłócenia i zlikwidowali