PÓŁNOCNA-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW-FORUM CB RADIO

Pełna wersja: Problemy na Stacji Bazowej - Zakłócenia , Sąsiedzi itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Problemy na stacji bazowej związane z wszelkiego typu zakłóceniami , jak również problemy z sąsiadami itp.

Co zrobić , gdy ktoś słyszy Nas w telewizorze ?
Polecam kupić coś takiego powinno pomóc :
[Obrazek: 21_1306214431.jpg]
Witam. Sam jako pierwszy w okolicy ten wzmacniacz TV przetestowałem. Teraz mam taki zamontnwany w trzech na cztery anteny na domu. Koledzy, którzy kupili chwalą owe płytki. Polecam również zakup anteny kierunkowej co również zrobiłem u siebie.
Dzięki Andrzeju za podpowiedź, tylko ciekaw jestem czy taki wzmacniacz pomoże w przypadku kablówki

73

Emil
Łał to ładnie tam dajesz sąsiadom jak w kablówkę :mrgreen: Nie nie pomoże taka płytka jak Andrzej zasugerował ;-) Nowy TV może pomóc lub radio typu USA zmienić na takie co ma parametry dozwolone w PL :-P W skrócie Magnum S-9 i Galaxy Saturn Turbo to siewniki... Time to QRP ;-)
Raczej tu pomoże zmiana telewizora, bo ciężko jest teraz dostać wstęgowe radio dopuszczone do użytkowania w PL Undecided
Gdzie tam ciężko.President Jackson 2 jest dopuszczony, a o jednobandowcach nie wspominam.
A jak maksymalnie możesz emilio skrócić się we wszystkich modulacjach? I mam nadzieję, że chociaż próbowałeś? Bo jeżeli z obu radii plujesz 50W AM/FM i ponad 100W SSB to masz to co masz. Powiedz jeszcze czy masz antenę uziemioną i jak ona jest wysoko względem okolicznych domów. Co do stacji mobilnej to jest proste rozwiązanie. Rób tak jak Adrian i jedź na górkę za Skwierzynę :-) Jak tam cię sąsiedzi usłyszą to będę w szoku :-P W domku popracuj nad instalacją antenową.

PS. Co do sprzętu to nie zmieniaj, ponieważ jest bardzo fajny, nie jeden taki by chciał mieć ;-) Co do legalności radii to mamy: Jackson II, nowe SS 3900, nowy Alan 8001, Albrecht AE-5800 i te nowe np. SS 6900. Tylko jak nie mamy faktycznie licencji np. na 10m to lepiej by były zablokowane. Hehe. Te nowe SS 3900, przynajmniej w wersji EL po wciśnięciu pokrętła SWR CAL są zablokowane i legalne, natomiast po wyciągnięciu tego pokrętła mamy radio rozblokowane mocą, bandami i tzw. dziurami kanałowymi.
A jak masz licencję KF to możesz mieć rozblokowane któreś z wymienionych radii? Możesz jak z kolei zablokujesz 11m,tak to wygląda.Prawo jest jakie jest.
Jacek
jacek-kuba napisał(a):A jak masz licencję KF to możesz mieć rozblokowane któreś z wymienionych radii? Możesz jak z kolei zablokujesz 11m,tak to wygląda.Prawo jest jakie jest.
Jacek
Jacku niestety mylisz się. To nie są radia KF i mają deklarację zgodności na CB. A jeżeli masz licencję KF możesz je posiadać rozblokowane na 10m ;-) Zresztą masz przykład Andrzeja, UKE było u niego i jakoś go nie aresztowali :-D za posiadanie Alana 555 czy Unidena ;-)
Zmienione ;-)
Jarek , ale deklaracja zgodności obowiązuje tylko w kwestii radia zablokowanego , a rozblokowanego już nie .
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10