PÓŁNOCNA-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW-FORUM CB RADIO

Pełna wersja: Antena Titanium CBL-891
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest to chyba kopia anteny Lemm Turbo 2001, jeżeli swr wyszedł tak fajnie to może to być ciekawa antena pod warunkiem że po podpięciu pod analizator będzie pracować w częstotliwości. Druga sprawa to wykonanie bo jeżeli Lemm'y wymagają uszczelnienia to być może ta antena też będzie tego wymagała.
Czas pokaże jak to działa no i sam będę czekał na dalsze opinie o tej antenie.
Cudów nie ma jak na antenę blisko 2m. Moim zdaniem na te 15km, to powinniście się słyszeć bez problemów. No ale właśnie, SWR to nie wszystko do poprawnej pracy anteny. Trzeba sprawdzić czy rezonans trzyma. Dziwi mnie fakt, że antena nie reaguje na wysuwanie lub wsuwanie promiennika :O Troszkę to dziwne. Żeby po podłączeniu analizatora, nie okazało się że za antenę robi Ci sam kabel.
Mateusz , lepiej sprawdź to w miarę szybko , żeby czasem nie było tak jak Boguś pisze ,bo szkoda końcówki w radiu .
Mateusz , oprócz tego że antena musi być w odpowiednim rezonansie , na zasięg łączności danej anteny wskazuje wiele czynników, m.in. od wysokości jej zamontowania w obu stacjach prowadzących daną łączność oraz otaczający je teren wokół.
Obaj byście wyjechali na dobre górki i poszło by znacznie dalej .
Wiesz , od kilku dni co jakiś czas otwiera się dziwnie propagacja i przy niej , te 15km być może osiągnięciem na przyziemnej , jeszcze niedawno nie mogłem się dogadać z Andrzejem z Kłodzina będąc na mobilu 5km od jego bazy , obaj nie mogliśmy odebrać naszych modulacji , także te warunki też weźmy pod uwagę .
Mati43 napisał(a):Piter o tym wiem doskonale to samo napisałem. Ponieważ kolega stwierdził że licho jak na 2m anteny te 15km.
A ja uważam że dobrzeSmile
To tak jak spotykasz kolege który wrócił z łowiska i powiedział że złapał o taaaaaaaaaaaakiego suma.... ta jak z radiem...
Oczywiście że licho, patrząc na anteny jakimi dysponujecie. Nie znam twoich terenów, ale u siebie na Podkarpaciu równin nie mam, a 20km z mobilami, to żaden wyczyn. Wiadomo że tych z kikutami, to nie słychać ale ktoś kto już ma z 1.5m na dachu, to można pogadać przyzwoicie.
Być może teren , a być może operatorzy kiepscy Wink Tongue
W górach antenka lepiej pracuje i możliwość osiągnięcia odległości nawet do 30 km to żadna rewelacja.Wszystko zależy od jak wysoko jest nadawca,a jak nisko odbiorca .Na równinach niestety są ograniczenia w postaci przeszkód naturalnych typu las, pagórki .Uważam że 15 km na mobila to dobry wynik
No to teraz dobre ustawienie i klepiesz łączności na więcej jak 15km Tongue