PÓŁNOCNA-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW-FORUM CB RADIO

Pełna wersja: President WA-27
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Antena samochodowa, wysokość 199 cm. Przeznaczona do samochodów głównie osobowych i terenowych. Z uwagi na swą długość i ciężar powinna być mocowana bezpośrednio do nadwozia pojazdu. Poprawny montaż w dachu pojazdu zapewni najlepsze warunki pracy tej antenie, co przełoży się na jej zasięg w widoczny sposób.
Mocowanie na motylek pozwala szybko położyć antenę przy wjeździe do garażu lub na parking w budynku, lub zdjąć na noc, gdy parkujemy "pod chmurką".Antena polecana szczególnie pasjonatom dalekich łączności , na przykład jako antena używana na zlotach, biwakach. Znakomicie nadaje się do samochodów terenowych i militarnych z uwagi na najwyższą odporność na uszkodzenia, co jest ważne w przypadku jazdy w terenie.


Częstotliwość: 26-28 MHz
Długość fali: 5/8
Zysk: +5 dBi
Moc: 1000 W P.E.P
Częstotliwość strojenia: 2000 kHz
Masa: 0,500 kg
Długość anteny: 1990 mm

[Obrazek: wa-27.jpg]

milosz884

Spodobała mi się ta antenka. Jej zaleta to sprężynka, która ułatwia odkształcenia. Podobno niektórzy mocują ją nawet na magnesie. Znacie może jakieś ciekawe alternatywy dla tego produktu?
Antena - wykonanie ok , miałem okazję pobawić się nią , podczas jazdy zbyt miękki promiennik powoduje ,że antena zbyt mocno buja się na boki co jest jej największym minisem .
Możliwości porównywalne z pozostałymi dwu metrówkami .
Hmm... Ja niestety skrytykuję tą antenę.Jeździłem z nią teraz jak byłem w Polsce.Skusiłem się ją kupić, choć miałem już nagranego Performera 5000 i tu jednak zrobiłem błąd.Buja nią zbyt mocno, na czym tracimy jednak wiele, zwłaszcza w pagórkowatym terenie, jaki jest w moich rodzinnych stronach.W porównaniu z Colorado 1200 i Santiago 1200, wypadła słabiej.Nawet w moim odczuciu wypadła gorzej niż Sirio Turbo 2000.Stacje bazowe z którymi rozmawiałem na danym odcinku drogi na Turbo 2000, to na WA-27 traciłem, jak i sam u nich zanikałem.Dodam że wszystko idealnie mam zestrojone analizatorem, i anteny stoją w rezonansie.Mam mieszane odczucia.Na pewno już nigdy bym jej nie kupił.Jeszcze mój montaż na mojej skorupie.
[Obrazek: dsc03489x.jpg]
Osobiście również zmieniam powoli ,opinię o tej antenie.Wczoraj oglądałem ,jak wygląda po kilku latach u kolegi.Prawdę mówiąc ,jakby ją znalazł na złomie.Do tego górna część promiennika ,wyjątkowo miękka.Kiedyś ją testowałem na chwile i wypadła podobnie jak 2 metrówki,minimalnie gorzej ,jak SS-1200 której pozostaję niezmiennie fanem.
Jacek
Jacek masz rację.Po jakimś czasie, jeżeli antena stoi na samochodzie, a ten pod gołym niebem, tak ruda zaraz się nią zaopiekuje.Znam przypadek że po paru latach, antena potrafiła się złamać na tej sprężynie podczas jazdy.Oczywiście po uczcie rudej.Gdybym był w kraju, oddałbym ją na testy, czy na potrzeby własne potrzebującemu.Ja osobiście wolę pozostać przy Turbo 2000.
Ja mam ją na magnesie WA 27 i chyba ze względu na jej elastyczność , wytrzymałość i długość wybór pad na WA 27 . Fakt jest taki że się wygina we wszystkie strony ale przy dużych prędkościach jest to plus bo niema naporu na magnes i mniej hałasuje . takie jest moje odczucie . A co do osiągów czytałem , słuchałem i oglądałem w internecie testy WA 27 z innymi długimi antenami i wypadła zaskakująco bardzo dobrze. Dodam że sam nie robiłem testów ale może nadchodzi okazja w Krzęcin 17.03.13 więc do zobaczenia .
Antena dla ludzi którzy lubią dalekie łączniści .
Bez problemu jest w stanie nadzawać i odbierać 50/100km .
Gdyby nie antena którą posiadam , to napewno korzystał bym z anteny WA27 .
Moja opina , antena WA27 jest godna polecenia .
Stojąc na Giewoncie, to te 100km można zrobić :mgreen:
Nie miałem przyjemności pracować na tej antenie ale niejednokrotnie słyszałem osoby, które mają ją na dachach swoich samochodów i jak dla mnie to jest najlepsza antena do mobila jaką wyprodukowano. Osiągi ma rewelacyjne. Oczywiście wszystko zależy od ukształtowania terenu, ale 50 km osiąga spokojnie na 4 watach.