Nie jestes zalogowany! W ciagu 100 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

baner

PÓŁNOCNO-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW
Regionalne Forum RadioAmatorów
Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Księga Gości  ::  Zaloguj  ::  Rejestracja  ::  Kontakt  :: 

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
Konektor 5000 - specjalistyczny sklep , serwis cb
Autor Wiadomość
KowaL 

Mobil: FOCUS III TDCi
TRX: ALAN 8001
Antena: SIRIO GPE 27 5/8

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią 02 Maj, 14 21:51   

Korzystałem ze sklepu jak i z serwisu. Jeśli chodzi o sklep to jak najbardziej mogę polecić, wysyłka na następny dzień u mnie już była. Towar zgodny z zamówieniem. Co do serwisu to wysłałem świeżo kupionego Valerego na przegląd żeby mieć spokój na jakis czas. Przegląd miał trwać 3tyg. maksymalnie 4, trwało prawie 2msc, wytłumaczyli się że mają poślizg z radyjkami które były w kolejce przed moim, rozumiem tydzień poślizgu ale miesiąc to troszke przesada moim zdaniem (wg. mnie ktoś po znajomości wcina się w kolejke), generalnie nie spieszyło mi się więc nie drążyłem dalej tego tematu. Valery wrócił z przeglądu, oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie zajrzał do środka, praktycznie wszystkie luty poprawione tak jak należy, nie było że gdzieś napaćkane cyną/kalafonią, więc robota wykonana jak należy pod tym względem. Oczywiście otrzymałem protokół serwisowy:

- przegląd techniczny (poprawiono lutowanie wszystkich punktów, naprawiono złe połączenie gniazda mikrofonowego z płytą)
- strojenie obwodu detektora AM
- modyfikacja układu modulatora AM w celu zwiększenia głębokości modulacji do 100% (fabrycznie było 80%) tutaj dzwonili do mnie czy chciałbym aby taka modyfikacja została zrobiona, więc trzeba pochwalić że nie robią niczego na przysłowiową pałe bez zgody właściciela
- przetestowanie odbioru i nadawania

jedyny problem jaki pozostał to odbiór w FM, słychać dopiero jak rozkręce VOL na maxa i ledwo co słychać, jest bardzo bardzo cicho, wręcz trzeba się wsłuchiwać pomimo silnego sygnału , zdaje się że do FM-ów nie zaglądali jak to wynika z protokołu tylko w AM grzebali, chociaż wydaje mi się że powinni skoro to miał być przegląd techniczny to należy przetrzepać wszystko, to tak jakby w samochodzie robić przegląd i stwierdzić skoro silnik odpala to auto sprawne. Jeśli coś w FM-ach jest skopane to się dzwoni i mówi to i to trzeba naprawić żeby działało i robimy albo zostawiamy tak jak jest. Także tutaj wielki minus, generalnie nie reklamowałem tego bo FM-ów nie używam w mobilu i nie chciałem sie pozbywać sprzętu na kolejne X czasu tylko korzystać z fajnego moim zdaniem "przewlekańca"

Swoją drogą jeśli ktoś ma pomysł lub wiedze co z tym FM może być nie tak to proszę na PM.

jezyk403 napisał/a:
Co sądzicie o Przemka modyfikacjach w radiach. Jak wy to widzicie z własnego punktu widzenia?
Moim zdaniem coś tam może delikatnie polepszy ale bardziej to kosmetyka niż tuning, modyfikacja ASQ i LOCAL to tak naprawde poprawka baboli producenta i tyle, zresztą nie oszukujmy się w tanich radiach cudów nikt nie zdziała bo są zbudowane z elementów z jakich są zbudowane, nie chcę nazywać rzeczy po imieniu ale każdy wie w czym rzecz.

MOBIL: President Valery + Farun1818(mod. Florek) + Sirio ML-145 / AS-100 + Nokia SP3
BAZA: Alan 8001 + Densei 2002(mod. Florek) + Sirio GPE 27 5/8λ + Motorola 4001a

Bądź Gotów Przegrać Bitwę, żeby Wygrać Wojnę...
Zawsze Będziesz Moim Małym Bohaterem...
Postaw piwo autorowi tego posta

seba77 

Mobil: Galant EA 2.5V6 Kombi

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sob 04 Paź, 14 14:53   

Ja polecam sklep Konektor- z czystym sumieniem ten sklep ponowny zakup i pełne zadowolenie :)

majowy 

Mobil: Toyota AURIS
TRX: CRE 8900
Antena: Bumerang 27 A

Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: Nie 05 Paź, 14 10:04   

Moje CRE leżało w serwisie Konektora 2 miesiące. Zrobione wszystko o co prosiłem i na dobrym poziomie. To mój kamyczek do tej dyskusji. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

AndrzejKłodzino 

Mobil: PEUGOT-406 MERCEDES-ACTROS-1844
TRX: YAESU-FT-767-GX UNIDEN-2830 ALAN-555
Antena: W3DZZ Black Pirate GP-150
Zaproszone osoby: 1

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Nie 05 Paź, 14 10:25   

KowaL napisał/a:
to tak naprawde poprawka baboli producenta i tyle, zresztą nie oszukujmy się w tanich radiach cudów nikt nie zdziała bo są zbudowane z elementów z jakich są zbudowane, nie chcę nazywać rzeczy po imieniu ale każdy wie w czym rzecz

Tak jak piszesz, to ma zadziałać w momencie kupna, a że potem strasznie szumi i nie da się z tego gadać i słuchać to już inna bajka.

.::INFORMACJE::.

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z Forum