Nie jestes zalogowany! W ciagu 100 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

baner

PÓŁNOCNO-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW
Regionalne Forum RadioAmatorów
Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Księga Gości  ::  Zaloguj  ::  Rejestracja  ::  Kontakt  :: 

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
President Jackson I
Autor Wiadomość
PITER 
Pirat Radiowy

Mobil: Peugeot 508
TRX: SS3900 EL
Antena: 1/2 Futura Sirio Tornado 27
Zaproszone osoby: 10

Otrzymał 37 piw(a)
Wysłany: Pią 05 Mar, 10 00:15   President Jackson I

President Jackson … klasycznie wyglądający radiotelefon CB. Pozbawiony wszelkich gadżetów i wodotrysków jest jednocześnie jednym z najlepszych trx’ów w historii pasma obywatelskiego. Ale nie masię, co dziwić w końcu to sprzęt o wojskowych korzeniach.Jackson ma klasyczne wykończenie. Czerń obudowy i panelu czołowego oraz duże pokrętła i przyciski podkreślają prostotę i funkcjonalność. Podobnie jak wyraźny wskaźnik wychyłowy i wręcz rzucający się w oczy czerwony wskaźnik kanału. Mikrofon dynamiczny ma kształt dopasowany do dłoni, chociaż jego gabaryty niektórzy uznają za wadę.Na panelu czołowym dostrzegamy sześć małych potencjometrów, cztery przyciski oraz jedno duże pokrętło.To ostatnie to przełącznik kanałów i nie sposób pomylić go z czymkolwiek innym.Z lewej strony znajdujemy potencjometry i przełączniki umiejscowione w dwóch rzędach po trzy.W dolnym rzędzie od lewej: VOLUME służący do regulacji głośności, wraz z wbudowanym wyłącznikiemzasilania. W środku pokrętło SQUELCH, czyli blokada szumów. Potencjometr ten ma wbudowanyprzełącznik służący do uruchomienia PA (public adress). Ostatni w tym rzędzie jest przełącznik emisji.
President Jackson pozwala na pracę w emisjach:
 AM (modulacja amplitudy), która jest najbardziej rozpowszechnioną w Polsce.
 FM (modulacja częstotliwości), która zapewnia najlepszą jakość.
 SSB (modulacja jednowstęgowa), która pozwala na najlepsze osiągi. Właściwości tej emisji dają możliwość prowadzenia łączności na dolnej wstędze (LSB) lub bardziej popularnej na paśmie 11 m górnej (USB).
Górny rząd to od lewej: podwójny potencjometr MIC/RF Gain.
Mic gain zapewnia na optymalne ustawienie poziomu głośności modulacji, co jest bardzo przydatne, gdy łączności prowadzimy w różnych emisjach i na różne odległości.
RF gain to możliwość zmniejszenia czułości odbiornika, co pozwala na komfortowy odsłuch również przy bardzo dużym zagęszczeniu aktywnych stacji, np. kanał 19 w dużych miastach. Użycie tej funkcji wycisza dalsze stacje o słabszych sygnałach, pozostawiając głośne i czytelne te bliższe i silniejsze. Środkowy, również podwójny potencjometr, to funkcje FINE/COARSE.
Coarse, to płynne przestrajanie częstotliwości radia, zarówno nadajnika jak i odbiornika. W środkowym położeniu potencjometr ma tzw. zatrzask i w tym ustawieniu radio standartowo zestrojone jest w rastrze piątkowym (kanał 19 = 27.185), jednak że skala regulacji umożliwia przestrojenie radia w zakresie +/- 7 khz, co daje możliwość pracy w „zerach”, „trójkach” czyli na dowolnej częstotliwości w obrębie
jednego kanału. Czyli nie ma kłopotu przy łącznościach krajowych jak i zagranicznych.
Fine, to funkcja przydatna w zasadzie tylko na SSB. Jest do dokładne dostrojenie odbiornika do naszego rozmówcy. Nadajnik pozostaje na częstotliwości ustawionej pokrętłem coarse. Funkcja jest potrzebnaw emisjach jednowstęgowych. Zdarza się, że nadajnik i odbiornik nie stoją idealnie w tej samej częstotliwości, co na SSB ma bardzo duże znaczenie. Ostatnim przełącznikiem jest BAND SELECT, w Jacksonie oznaczony po prostu jako ABCDE (w nowszych wersjach dodatkowo F). Zakres częstotliwości pracy Jacksona to 26.060 (w nowych 25.610) do 28.850Mhz. Zakres ten podzielony jest na 40-kanałowe bandy (podzakresy). W części środkowej panelu widzimy wskaźnik sygnału, czyli popularny Metr. W Jacksonie jest im klasyczny, wskazówkowy wskaźnik wychyłowy, pozwalający zmierzyć siłę sygnału odbieranej stacji, ale również wskaże moc w czasie nadawania lub poziom głośności modulacji (w zależności od ustawień).
President Jackson, to sprzęt dla użytkownika zaawansowanego, wymagającego i ceniącego wysoką jakość.Jackson to znakomite osiągi, to znakomity nadajnik, do bardzo czuły i selektywny odbiornik, to b. dobrze działające filtry, to dobra ergonomia, to precyzja potencjometrów, to wreszcie klasyczny wygląd bez zbędnych wodotrysków. I gdyby nie gabaryty, uznałbym to radio za ideał. Mimo wszystko zdecydowanie polecam na bazę i do większego auta. Mimo dość wysokiej ceny na rynku wtórnym, ponieważ eksploatacja
daje bardzo dużo satysfakcji.
Postaw piwo autorowi tego posta

aafrica 

Mobil: Citroen Berlingo

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Pią 25 Maj, 12 22:42   

No bardzo popularny ( żeby nie powiedzieć kultowy) sprzęt a tu zero opinii. Piszcie ludziska o Jacksonie, bo bardzo mnie interesuje. Poczytałem na innych forach, ale jakiś niedosyt wiedzy czuje w tym temacie...

To oczywiście w kwestii anten...

Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę. Ale to i tak niczego nie zmieni...

sobek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Maj, 12 06:45   

Ja zakupiłem to radio od kolegi Emila i jestem bardzo zadowolony. Poprzednio miałem Alana 87 też bardzo dobre radio. W Jacksonie muszę się przestawić na odbiór w AM jest czasami taki bulgoczący ( w A87 tego nie było ) .Podłączyłem zew. głośnik i troszkę się poprawiło. Po prostu muszę się do tego przyzwyczaić. Na SSB odsłuch rewelacja ogólnie są zwolennicy A87 i twierdzą że jest najlepszy na świecie i odwrotnie. Miałem Alana i mam teraz Jacksona i powiem że oba radia są świetne.

AndrzejKłodzino 

Mobil: PEUGOT-406 MERCEDES-ACTROS-1844
TRX: YAESU-FT-767-GX UNIDEN-2830 ALAN-555
Antena: W3DZZ Black Pirate GP-150
Zaproszone osoby: 1

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Nie 27 Maj, 12 10:42   

Miałem dwa 5-co i 6-co bandowe ładnie pracowały można by powiedzieć że nawet podobnie jak Lincolny czy Uniden 2830 bo dość wąsko jak ktoś był lekko odstrojony to już go nie odbiera się czyli ok.

Killer 

Mobil: Astra F HB
TRX: Jackson I
Antena: Solarcon Imax 2000

Wysłany: Pią 18 Sty, 13 14:50   

Najlepszy transceiver na 11m jaki wyprodukowano :D Mam 2 sztuki i chyba na nich sie nie skończy :mgreen:

jacek-kuba 

Otrzymał 16 piw(a)
Wysłany: Pią 18 Sty, 13 19:40   

Jak ktoś nie widzi większej różnicy w J1 i A87 to się dziwię.Zdecydowanie stawiam na jedynkę.To naprawdę selektywne radio,na stacji to podstawa,wbrew temu co pisze tu czasami jeden z naszych kolegów.Niestety-przez wąskie filtry,ma kubłowaty odsłuch w AM-ach.Więc albo coś za coś,albo mody -ale w wysokiej klasy serwisie,nie radzę szukać takich wśród forumowych gawędziarzy,ew wśród słynnych firm internetowych.Wniosek jest prosty,serwis musi zarabiać-jak ktoś siądzie na cały dzień do radia i zrobi z niego bajkę-to musi kosztować.Do tego należy mieć odpowiedni sprzęt-a to kilka tysięcy dolarów-na to trzeba zarobić.Oddawałem swoje radia,do znanych serwisów,do zaprzyjaźnionych elektroników,ale zawsze był jakiś problem.Reasumując -nie wierzę w mistrzów złotego śrubokręta.
Zmodyfikowana jedynka plus dobry miernik częstotliwości plus jeszcze jakieś DSP ,to cena zaczyna się zbliżać do KF-wego radia z niższej półki-a to znowu będzie niedokładne,głuche i nie stojące w częstocie-wbrew temu co pisze na wyświetlaczu.I tak w koło.Ale żeby nie mieszać-uważam ,że to doskonały sprzęt na stację bazową.Natomiast dążąc do super perfekcji-wydamy sporo kasy.
Alan ma bajeczny odsłuch-ale dlatego,że jest do bólu szeroki.W samochodzie jest inny temat-szczególnie dla 19-wiczów.
Jacek

161jk009

Killer 

Mobil: Astra F HB
TRX: Jackson I
Antena: Solarcon Imax 2000

Wysłany: Sob 19 Sty, 13 22:14   

jacek-kuba napisał/a:
Niestety-przez wąskie filtry,ma kubłowaty odsłuch w AM-ach.

Kubełek czyni tego TRXa wyjątkowym. Piękne radio. Porównywanie go z 87 to pomyłka :)

jacek-kuba 

Otrzymał 16 piw(a)
Wysłany: Sob 19 Sty, 13 23:47   

Wszytko na świecie ma wady i zalety.Niemniej należy je przystosować do realiów dnia codziennego.Na bazie-wymagam wąskiego radia-zmienię zdanie jak będę mieszkał na pustyni.
Jacek

161jk009

PITER 
Pirat Radiowy

Mobil: Peugeot 508
TRX: SS3900 EL
Antena: 1/2 Futura Sirio Tornado 27
Zaproszone osoby: 10

Otrzymał 37 piw(a)
Wysłany: Nie 20 Sty, 13 15:20   

Killer napisał/a:
Porównywanie go z 87 to pomyłka

Na bazę zdecydowanie jedynka wygrywa bez dwóch zdań , ale jezeli chodzi o pracę tych dwóch radii w mobilu , pomyłka to chyba zbyt surowe określenie deklasujące na starcie 87-mkę , która według mnie nie jest tak bardzo pomylonym radiem . Większą pomyłką było by porównanie JI z kpo 5000 tuning ;)

jacek-kuba 

Otrzymał 16 piw(a)
Wysłany: Nie 20 Sty, 13 21:49   

Nikt to nie pisze ,że 87 to szrot,tylko zupełnie inne radio od jedynki i to tyle.Różnica między nimi jest zasadnicza.
Jacek

161jk009

.::INFORMACJE::.

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z Forum