Nie jestes zalogowany! W ciagu 100 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

baner

PÓŁNOCNO-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW
Regionalne Forum RadioAmatorów
Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Księga Gości  ::  Zaloguj  ::  Rejestracja  ::  Kontakt  :: 

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
Sadelta Echo Master Pro - problemy
Autor Wiadomość
maxi 

Mobil: Sportage 2010, Kangoo

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Czw 31 Sty, 13 09:32   Sadelta Echo Master Pro - problemy

Mikrofon Sadelta echo master pro , problem min. ze wzmocnieniem modulacji rodżer zamyka kolegom skale na radiu a ja jak mówię to mam 2-3 s mnie słyszą ?? , miernik krzyżowy jak mówię to pokazuje mi tak do 5 wat nadaję a powinienem do 20, 20 jest jak porządnie gwizdam do niego, to na USB, a na AM to modulacja minimum i jak chce dodać echo czy deily to sprzęga się że aż gwizda w radio.

Z tego co słyszałem to z tego mikrofonu powinienem grzmieć a tu kiszka :) w usb jest nieznacznie głośniejszy od oryginalnego mikrofonu ??

Postaw piwo autorowi tego posta

jezyk403 

Mobil: Mitsubishi Lancer
Antena: Sirio GP6-E
Zaproszone osoby: 21

Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: Czw 31 Sty, 13 13:41   

Masz przerwę w okablowaniu anteny sprawdź odcinek radio >miernik coś w tym kawałku się dzieje

161OS002 
Pirat Radiowy

Mobil: Scenic II
TRX: Kenwood TS-850S
Antena: Tagra B-51--- Yagi 4 ele

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Pią 01 Lut, 13 11:43   

Bateria, wkładka, przeczyszczenie PTT i potencjometrów. To chyba na początek.
Jeżeli nie pomoże, szukamy dalej. Rusz jeszcze podkówką od wzmocnienia, bo czasem jak nie tykana może nie łączyć dobrze.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
maxi
PITER 
Pirat Radiowy

Mobil: Peugeot 508
TRX: SS3900 EL
Antena: 1/2 Futura Sirio Tornado 27
Zaproszone osoby: 10

Otrzymał 37 piw(a)
Wysłany: Pią 01 Lut, 13 12:32   

Zauważyłem w okresie 3-4 lat że dosyć często zdarzały się na allegro podróbki mastera pro a szczególnie jej płytki drukowanej , czy kolega czasem nie kupił takiej sztuki ? Ludzie kupowali bo cena okazjonalna wahała się o okolicy 180 zł , ceny takich oryginalnych w idealnym stanie są w polsce dużo wyższe . Dużo ofert na Alledrogo takich ,,okazji '' się pojawiało . Rozróżnić można tylko po płytce wewnątrz . Oryginał ma drobny druk z lutowaniem maszynowym , laminat cały zielony. Podróbka laminat brązowy tylko od strony druku zielony i druk gruby oraz lutowanie ręczne. Dodatkowo na płytce w oryginale pisze Made in Japan. Różnica na ucho - w podróbie echo płytkie , głośność i podbicie cienkie aczkolwiek modulacja czysta. W oryginale echo ładne głębokie , większy zakres regulacji echa, modulacja mocno podbita i głośna nieporównywalnie. Być może sie mylę ale to nie jest tylko jeden przypadek lecz dużo więcej i nie od jednej osoby również to słyszałem . Nie chcem nikogo wprowadzać w błąd ale proszę uważać przy zakupie na podróbki tego mikrofonu .
Ostatnio zmieniony przez PITER Sob 02 Lut, 13 13:25, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
maxi
maxi 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią 01 Lut, 13 20:03   

Ten mikrofon mam już 2 lata leżał sobie w garażu i od paru dni nie mogłem z nim dojść ładu dziś go dopiero rozkręciłem żeby sprawdzić czy to oryginał ale niestety z tego co piszesz Piter to podróba :( gości co mi go sprzedał nie postępuje uczciwie 200 zł zdarł ze mnie.
fotki na przestrogę dla innych ja się sparzyłem.

:( mam nadzieje że moje radio jest ok ?? i nie uszkodził mi ten mikrofon ??

maxi 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią 01 Lut, 13 21:00   

Widzę że na allegro są same podróby.

jacek-kuba 

Otrzymał 16 piw(a)
Wysłany: Pią 01 Lut, 13 21:25   

Komuś z tego forum dałem w rozliczeniu taką Sadeltę-nie pamiętam kto to był.Nie chcę być posądzony o wciskanie kitu-pamiętam ,że osoba którą ją miała ,była bardzo zadowolona.Mam nadzieję że to nie jest mój mikrofon.Jeżeli są jakieś żale w stosunku do mojej osoby-odkupię mikrofon-nie wyobrażam sobie obgadywania poza plecami.
Wracając do tematu,nie sugerowałbym się czy to podróba-jeżeli takie są -to również będą hulać.Mikrofon jest generalnie prostym urządzeniem.tak jak pisze Boguś i Koroner-przeglądnij całość-to musi śmigać w stosunku do oryginału.Nie mam żadnej wątpliwości ,że jakiś kolega Ci pomoże i majk ożyje.Ważne żebyś się tym bawił ,cieszył i kombinował-jak wszystko jest na tip -top to jest jakoś dziwnie człowiekowi-zawsze musi być jakieś ale he he.
Jacek
Jacek

161jk009

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
maxi
maxi 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią 01 Lut, 13 23:31   

ok ogarnąłem troszkę temat faktycznie koroner THX :) było coś nie tak z tym przewodem pomiędzy radiem a miernikiem, zrobiłem nowy sam polutowałem i się teraz nic nie sprzęga jak wcześniej, a poprzedni przewód był oryginalny z zalanymi końcówkami myślałem że lepszego nie zrobię a tu masz i fabryka się myli, a mikrofon działa nawet, przeczyściłem całość THX :) 30OS002 polutowałem popękaną cynę nie łączyło z 4 luty, poskręcałem i działa ale wzmocnienie nie działa jak twierdzą moi rozmówcy jest tylko minimalnie głośniej a echo i delay dział nawet nawet jak to jeden stwierdził. Jak ktoś chcę to sprzedam lub zamienię na densei 2002 Japoński oczywiście oryginał. Jacku ja się tym bawię i to bardzo dobrze tylko żona już nie może :) a syn jaką miał radochę jak rozkręcałem "tato daj mi sigulter ja ci będę pomagał" to było najlepsze ma dopiero 2 latka.

161OS002 
Pirat Radiowy

Mobil: Scenic II
TRX: Kenwood TS-850S
Antena: Tagra B-51--- Yagi 4 ele

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Sob 02 Lut, 13 09:59   

PiterNT095 napisał/a:
Dodatkowo na płytce w oryginale pisze Made in Japan.

A nie czasem Made in Spain ?? Sadelta to Hiszpańska konstrukcja.
Maxi wymień jeszcze wkładkę, tak z ciekawości. Może jeszcze jakiś kondek już ''suchy''.

jezyk403 

Mobil: Mitsubishi Lancer
Antena: Sirio GP6-E
Zaproszone osoby: 21

Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: Sob 02 Lut, 13 19:51   

tam ci się coś nie zwarło? ten rezystor 220 om wygląda jak przegrzany i największy kondensator jakby spuchnięty, ja bym wymienił. Nie mam schematu, ale może wystarczy przejrzeć obwód zasilania i mikrofon będzie hulać?

.::INFORMACJE::.

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z Forum