Nie jestes zalogowany! W ciagu 100 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

baner

PÓŁNOCNO-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW
Regionalne Forum RadioAmatorów
Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Księga Gości  ::  Zaloguj  ::  Rejestracja  ::  Kontakt  :: 

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
SS 3900 EFT
Autor Wiadomość
PITER 
Pirat Radiowy

Mobil: Peugeot 508
TRX: SS3900 EL
Antena: 1/2 Futura Sirio Tornado 27
Zaproszone osoby: 10

Otrzymał 37 piw(a)
Wysłany: Pią 05 Mar, 10 12:24   SS 3900 EFT

Częstotliwość pracy 25.610MHz-28.310 MHz
Moc wyjściowa 4WAM/FM i 12W SSB
Rodzaj emisji AM/FM/USB/LSB/CW
Napięcie zasilania 13.8 V
Pobór prądu 2A (z modulacją)
Wymiary 200x250x55mm (szer.xgłęb.xwysok.)
Czułość 20 dB SINAD AM/FM lepsza niż0,5uV
Czułość przy 10 dB SSB
0,25uV
Wbudowana funkcja pogłosu(echo)
Po rozblokowaniu 20W w AM/FM i 40W w SSB.
Ilość kanałów 480 (12 band po 40 kanałów)

Postaw piwo autorowi tego posta

skoti 

Mobil: Sharan

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Wto 09 Paź, 12 16:15   

Właśnie sprawiłem sobie taką zabawkę .
Ostatnio zmieniony przez skoti Wto 09 Paź, 12 16:16, w całości zmieniany 1 raz  

PITER 
Pirat Radiowy

Mobil: Peugeot 508
TRX: SS3900 EL
Antena: 1/2 Futura Sirio Tornado 27
Zaproszone osoby: 10

Otrzymał 37 piw(a)
Wysłany: Wto 09 Paź, 12 16:39   

Wiesiu , pozytywne opinie o tym radiu słyszałem dopiero po kilku poważnych modyfikacjach tego radioodbiornika ;) ale dopóki niepotestujesz sam to sie nie dowiesz :)
Ostatnio zmieniony przez PITER Wto 09 Paź, 12 16:53, w całości zmieniany 1 raz  

161OS002 
Pirat Radiowy

Mobil: Scenic II
TRX: Kenwood TS-850S
Antena: Tagra B-51--- Yagi 4 ele

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Wto 09 Paź, 12 16:47   

Choroba ciągle postępuje :mgreen: Masz rację Wiesław, nie ma to jak samemu pomacać.

skoti 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Wto 09 Paź, 12 21:08   

Tak jak napisał Bogdan jak nie pomacasz sam, to się nie dowiesz prawdy .
Na gorąco nie ma tragedii tak jak to opisują po innych forach , radio wręcz ryczy w SSB , ale to dopiero po dobraniu dobrego mikrofony , a tak jak u mnie to po ustawieniu tonów w mikrofonie na taki mocny sopran .
Posiadacze Astatców 575 wiedzą o co chodzi trzeba ustawić tony powyżej połowy i jest naprawdę gitara radio grzmi w SSB, modulacja AM jak na razie bez zarzutu, natomiast beznadziejny odsłuch w FM .
Sam nie wiem jak to możliwe przecież to radio oparte jest na płycie 87 a tam FM jest idealny a tu kicha .
A co do pływania w radia w częstotliwości , to zachowuje się podobnie jak 87 im niższa temperatura otoczenie tym bardziej radio odjechane .
Mój 87 przy minusowych temperaturach otoczenia odjechany jest praktycznie o cały kanał , po 20 minutach pracy trzyma częstotliwość .
Tu sytuacja wygląda podobnie, ale FM jak na razie mnie nie zachwycił .
Pobawię sie trochę tym przez jakiś czas i zobaczymy co to warte ?? ?

73..
Ostatnio zmieniony przez skoti Wto 09 Paź, 12 21:09, w całości zmieniany 1 raz  

161OS002 
Pirat Radiowy

Mobil: Scenic II
TRX: Kenwood TS-850S
Antena: Tagra B-51--- Yagi 4 ele

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Sro 10 Paź, 12 12:40   

Wiesław, czasem dewiację trzeba podciągnąć. Nie wiem czy to masz na gwarancji, czy już po? Bo jak nie masz, to rozkręcić i pokręcić.

skoti 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Czw 11 Paź, 12 16:25   

FM w tym radiu mozna poprawić , w Sinadzie kosztuje to około 50 żł, dostałem taką informację ze w tych radiach zle zestrojony jest FM, po prostu idzie bokiem , mozna go zestroić i bedzie pracować prawidłowo .
Radio w SSB pracuje idealnie bardzo głośna modulacja , ale zimne odjechane jest praktycznie pół kanału , jak na takie temperatury jakie mamy teraz potrzebuje dobre pól godziny aby sie dogrzało i trzymało częstotliwość .
Przypomnę tu ze radio jest używane tylko w mobilu gdzie temperatura jest dużo niższa od pokojowej jak na zewnątrz jest 8* to w mobilu jest 10*,myślę ze w pokojowej temperaturze trochę szybciej by się dogrzało ale jak na razie nie moge tego sprawdzić
Jak ustawię dokładną częstotliwość to co jakiś czas muszę korygować po setce w górę do momętu w którym osiągnie swoją temperature pracy , niewątpliwie w 87 trwa to trochę krócej .
Ale w SSB modulacja jest rewelacyjna radio idzie mocarnie, grzmi , po testuje go jeszcze przez jakiś czas i zobaczymy co dalej .
mały filmik poglądowy z pracy w SSB

73.....

skoti 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Sob 13 Paź, 12 21:36   

Małe sprostowanie do mojego postu wyżej , radio zimne odjechane jest nie połowę kanału tak jak napisałem , lecz około pięciu setek to miałem na myśli sorki .

Na pochwałę w tym radiu zasługuje wyśmienita praca w SSB zarówno nadajnika jak też odbiornika słabe stacje słychać wręcz kapitalnie , pomijając efekt pływania zimnego radia .

Testowane dzisiaj z Mateuszem po ustawieniu w zamku ,w idealnej piątce po 40 minutach odjechało trzy cztery setki na minus, a następnie dalej trzymało idealnie częstotliwość.

Wszystko wskazuje na to ze radio pojedzie do SINADU na korektę FM-u i ustawienie w zamku zimnego radia trzech setek na plus żeby z chwilą nagrzewania sie , dochodziło do piątki a nie od niej odjeżdżało .

Nie wiem czy w każdym czy tylko w moim egzemplarzu jest tak, że zimne w zamku jest w piątce ,a w czasie nagrzewania odjeżdża na minus ,np w 87 mam cztery setki na plus i tego problemu nie ma wystarczy 20 do 30 minut pracy i stoi w piątce .

Praca tego radia mi i moim kolegom w SSB przypadła do gustu więc postanowiłem ze zostanie u mnie wbrew temu co pisze sie o tym sprzęcie , ja nie widzę tu jakiś drastycznych różnic miedzy SS 3900 eft a Alanem 87,
bo właśnie do tego radia wyrabiam sobie porównanie .

Może jeszcze jeden mały filmik poglądowy z pracy w SSB gościa naprawdę było słychać słabiutko ale, ale czytelnie i jak komfortowo .

73....

skoti 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Nie 28 Paź, 12 14:40   

Radio wróciło z Sinadu , po krótkich testach mogę powiedzieć ze wszystko pracuje prawidłowo.
Przede wszystkim zestrojony jest FM, on faktycznie przed korektą pracował fatalnie i używanie go było wręcz niemożliwe .
Niewiele sie na tym znam ale chdziło o to ze nadajnik i odbiornik FM-u szedł bokiem jakby poza częstotliwością i trzeba go było zestroić , można to zrobić i pracuje normalnie .
Wszystkie problemy dotyczące pływania w SSB zostały usunięte teraz radio z chwilą dogrzewania się dochodzi do piątki a nie od niej odpływa .
Radio ma niesamowitego kopa praktyczne w każdej modulacji więc na jakiś czas zostaje u mnie , modulacja z niego jest niesamowita słyszą mnie bez wskazań ale radio jest na pięć .

A tutaj trzy filmiki z pracy Super stara po korektach w Sinadzie .

pierwszy filmik pokazuje prace całkowicie zimnego radia, temperatura otoczenia 5*

po 40 minutach pracy w USB

Ostatnio zmieniony przez skoti Nie 28 Paź, 12 14:48, w całości zmieniany 2 razy  

mateuszmk1 

Mobil: xxx
TRX: Galaxy Saturn Turbo
Antena: Sirtel s2000/Yagi

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Nie 28 Paź, 12 17:22   

Super testy,oby więcej takich testów o radyjkach :brawo: ;)
Ps...Słyszę tego superstarka codziennie,bardzo ładnie pracuje.Polecam w zakupie :D

.::INFORMACJE::.

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z Forum