Tags
Author: jezyk403 - Replies: 0 - Views: 1206
Co wybrać
CO WYBRAĆ

Decydując sie na rozpoczęcie przygody z cb radio jesteśmy w kropce podczas wyboru sprzętu. Dręczą nas pytania jakie radio, antęnę, kabel, mikrofon, zasilacz (itp) wybrać. W tym dziale przytoczę kilka wskazówek na co należy zwracać uwagę przy wyborze sprzętu.

ANTENA BAZOWA - STACJONARNA

Wybór anteny nie jest wcale sprawą prostą. Jest to najważniejszy element wpływający w bardzo dużym stopniu na przeprowadzane łączności. Złych anten ni
Author: sobek - Replies: 457 - Views: 49213
Pochwal się co sobie nowego sprawiłeś.
W Tym Temacie Chwalimy się  swoimi  nowo zakupionymi  zabawkami . Nie istotne czy kupione , znalezione czy otrzymane.

Zacznę ja.

[Obrazek: http://imageshack.us/a/img545/4153/txuq.th.jpg]

Na dniach pochwalę się kolejnymi klamotami. Na razie  jestem w oczekiwaniu hehe
Author: sobek - Replies: 40 - Views: 6296
Co ciekawego dziś zrobiłeś / zmajstrowałeś / ulepszyłeś ?
W tym temacie piszemy co dziś ciekawego zrobiliśmy , zmajstrowaliśmy , chwalcie się co zmodyfikowaliście , nie koniecznie związane z cb radiem .


Zacznę ja. Jako że po podłączeniu zewnętrznego głośnika od kina domowego do mojego ''randżusia '' głos wydobywający się z niego był strasznie szumowaty wręcz tragiczny. Postanowiłem coś z tym fantem zrobić bo słuchanie dalszych stacji było tragiczne wręcz bolały uszy od szumu. A więc w piwnicy wygrzebałem stare altuso
Author: KrajuPolice - Replies: 4 - Views: 1197
Co usłyszał Kraju?
Cześć wszystkim.
Jeszcze na poprzednim aucie, kiedy to założyłem sobie ML-145 i słuchałem co w trawie piszczy, usłyszałem takie oto dziwy na 6 kanale:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=9u4y91VsJx0">http://www.youtube.com/watch?v=9u4y91VsJx0</a><!-- m -->
Zdziwiło mnie, jak czysto to do mnie dolatuje. Zdecydowanie była to jakaś msza święta ale to nie Rydzyk siał Big Grin Tylko kto to rzuca w AM?
Gdyby ktoś mógł przytoczyć parę słów wyjaśnień dla amatora... To propag
Author: PITER - Replies: 9 - Views: 1751
Co to za antena ?
Witajcie , tak jak pisaliśmy wczoraj na SB , tak dziś przedstawiam tę tajemniczą antenę którą posiadam od jakiegoś czasu ale nie znam nazwy.
Antena typu helikal . Długość około 1m . Gruba cewka , nad nią sprężynka a wyżej przejscie z gwintem do wkręcania promiennika . Gwint u podstawy kręcony odwrotnie w lewo . W podstawie gniazdo a główka PL w cewce czyli wszystko odwrotnie . Dodam że antena jak na swoją długość świetnie się sprawuje . Porównywałem z Sirio AS100 i ML145 , i odsłuch podobny jak
Author: jezyk403 - Replies: 11 - Views: 2505
co jest wazne masa czy przeciwaga ?
Zawsze sie zastanawiam gdy zakladam antene np na reling czy bedzie dzialala i tu moje pytanie brzmi czy antena potrzebuje masy czy wystarczy tylko przeciwaga jakim jest dach.Co jest tak naprawde wazniejsze ?