Tags
Author: PITER - Replies: 6 - Views: 3117
Jak uniknąć punktów karnych?
Jak uniknąć punktów karnych? Czyli - radarowcy kontra antyradarowcy

Jak uniknąć punktów karnych?: Każdy normalny kierowca - nie tylko niepoprawny pirat drogowy - chciałby być niewidzialny dla radarów mierzących prędkość. Każdy pragnąłby też uniknąć zasłużonej kary. Mandat to jeszcze pół biedy.
Dla tych, którzy regularnie nie przestrzegają ograniczeń prędkości albo po prostu ryzykują, dużo jeżdżąc, wszelkie, legalne i nielegalne sposoby uniknięcia kary mogą wydawać się dobre, byle ryzyko by
Author: jezyk403 - Replies: 0 - Views: 1934
Squelch, Rf-gain, Mic-gain - jak to ustawić
Dylematem każdego świeżo upieczonego operatora CB radia jest optymalne ustawienie regulatorów (potencjometry, przełączniki) parametrów transceiver'a CB. Ileż to razy można usłyszeć, że optymalnym ustawieniem jest przekręcenie pokrętła:

* Squelch na godzinę ”x”;
* Rf-gain na godzinę ”y”;
* Mic-gain na godzinę ”z”.

Prawda jest taka, że parametry naszego transceiver'a należy zmieniać na bieżąco ponieważ warunki propagacyjne, lokalizacja naszych korespondentów (w przypadku stac
Author: jezyk403 - Replies: 13 - Views: 4256
Jak zlokalizować cb radio blokujące kanał 19-ty.
Popularność cb radia sprawia, że raz na jakiś czas słychać na kanale 19-tym stały sygnał stacji, która uniemożliwia łączność innym użytkownikom. Najczęściej powodem jest przypadkowe zablokowanie mikrofonu (przycisku nadawania). Stację taką można łatwo zlokalizować.

Potrzebny będzie samochód z radiotelefonem cb, mającym regulację czułości odbiornika (RF-GAIN) oraz wskaźnik poziomu sygnału (s-metr).

Cała zabawa polega na poruszaniu się samochodem i obserwowaniu wskaźnika poziomu sygnału.
Na
Author: PITER - Replies: 4 - Views: 2529
Jak rozumieć pojęcie "montaż anteny od ziemii" .
Jak zrozumieć stwierdzenie i jak to jest z tym pojęciem "ziemia" , jak sie to ma do tego jak rozkłada się charakterystyka anteny w zależności od typu anteny i jej wysokśsci montażu od tzw. ziemi?
"Montaż anteny od ziemi" ?
To jest najwyższy element na dachu czy odległość od gruntu ?

Jak niektórzy znawcy tematu twierdzą antena 1/2 fali niby ma pracować najlepiej na wysokości 1/2 fali licząc od gruntu czyli na wysokości 5.5 m ,ale dotyczy to DX ,Na lokal im wyżej tym lepiej .

Co tr
Author: urban105 - Replies: 12 - Views: 3141
Jak zrobic Licencje?
Jak zrobic Licencje, gdzie sie udac jak zaczac, czyli wszystkie informacje na zdobycie Licencji. Dziekuje zza odpowiedzi. Smile
Author: ArekTrzcianka - Replies: 14 - Views: 12939
Jak zlokalizować źródło zakłóceń???
Witam wszystkich.
Pytanie jak w temacie a mianowicie od jakichś 5-6 tygodni pojawiły mi się zakłócenia na częstotliwości mniej więcej od 26,070 do 27,810 i na podstawowej bandzie sięgają nawet 6S. Po przejażdżce po moim osiedlu zlokalizowałem je ale mogą one pochodzić z jednego z trzech domków jednorodzinnych. Nie chciałbym pukać do każdego z domków i dlatego moje pytanie brzmi czy jest jakieś ręczne urządzenie które na co najmniej 90% wskaże źródło moich cierpień. Myślę że to będzie jaki
Author: jezyk403 - Replies: 0 - Views: 1592
Poradnik jak nadawać online
Co jest potrzebne?
1. Komputer z dostępem do internetu
2. Kabel łączący CB radio z komputerem
3. CB-radio
4. Konto w serwisie ustream.tv
5. Kilka chwil

Kabel podłączamy w sposób: wyjście na zewnętrzny głośnik - wejście liniowe w komputerze (zazwyczaj kolor niebieski).

Skupmy się na 4 punkcie.
Jak założyć konto?
1) Wchodzimy na stronę <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ustream.tv">www.ustream.tv</a><!-- w --> i klikamy na Sign Up.
2) Wypełniamy pola:
First Name = Imię
Author: jacek-kuba - Replies: 19 - Views: 4619
Licencja jak zdobyć.
Licencja
Licencja... to brzmi dumnie. :-) Nie jest tak źle jakby się wydawało. Wiele osób które słyszą, że potrzebna jest licencja krótkofalarska od razu się zniechęca. Owszem, egzamin trzeba zdać.

Po co w ogóle ta licencja?
Głównie chodzi o to, alby operator stacji amatorskiej posiadał niezbędne minimum wiedzy o działaniu stacji i obowiązujących przepisach. Krótkofalarstwo nie jest od dziś. Historia jest bardzo długa. Początki były bardzo ciężkie. Nie można było od tak sobie iść do sklepu
Author: wi610 - Replies: 3 - Views: 2633
Jak zbudować antene Delta loop SP3PL
Jak zbudować antene Delta LOOp SP3PL czy warto. I jakie są opinie na temat dipola półfalowego i czy on jest lepszy od DELTY LOOP?
Author: jezyk403 - Replies: 0 - Views: 1313
Jak czytać prognozy propagacyjne ?
Poniżej zamieszczam ciekawy link dotyczący odczytu warunków propagacyjnych z wykresu. Ciekaw jestem jak to się sprawdza w praktyce.

Jak czytać prognozy propagacyjne?