Tags
Author: PITER - Replies: 0 - Views: 1251
Ogólne zasady użytkowania sprzętu Cb
Ogólne zasady użytkowania sprzętu Cb

Na całym świecie do ogólnodostępnej komunikacji radiowej CB wydzielono specjalne pasmo częstotliwości - 27 MHz. Pasmo to obejmujące zakres częstotliwości od 26.960 do 27.410
Dodatkowo zakres podzielono na kanały oddalone od siebie co 10 kHz. Każdy zakres obejmuje 40 kanałów
Polska jest członkiem Europejskieh Konferencji Administracji Pocztowych i Telekomunikacyjnych (CEPT), która to powołała i której podleg
Author: jacek-kuba - Replies: 29 - Views: 5311
Zasady sztuki operatorskiej
[align=justify]Witam
Postanowiłem napisać kilka słów na ten temat,po dzisiejszym dniu.30 QSO ,raptem 3 potwierdzenia i ani jedna łączność,ani jedna powtarzam,nie przebiegała jak należy.
Zacznijmy od początku.Wchodząc na pirackie monitory np.AT czy EE.Pirackie bo nie wolno,nikomu tam rozmawiać,ale to w innym wątku.Jeżeli łamiemy już prawo,to róbmy to,przynajmniej z jakąś klasą.
Jeżeli słyszymy stację DX-ową,czekamy aż respondent wyraźnie powie,że skończył jedno QSO i zaprasza kolejne stacje.P
Author: jacek-kuba - Replies: 0 - Views: 1378
Zasady sztuki operatorskiej.
To jest podobne -trochę inne tłumaczenie chyba.Kiedyś to podałem w ABC CB,ale tutaj pasuje to o wiele bardziej.Jak byłoby wspaniale odpalić radio i słyszeć takie zachowanie.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://eagle.um.zielona-gora.pl/otpzk32/pliki/etyka.pdf">http://eagle.um.zielona-gora.pl/otpzk32/pliki/etyka.pdf</a><!-- m --> Naprawdę gorąco polecam nie tylko Krótkofalowcom i nie tylko po egzaminie.
Jacek