Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
analizator antenowy vk5jst

Analizator antenowy VK5JST
#1
Witam serdecznie , chciał bym przedstawić analizator ( miernik ) antenowy VK5JST. Urządzenie wykonał kolega SQ3MVE ze Śremu.
Analizator robi od podstaw , wykonanie jest bardzo staranne i z dbałościami o szczegóły. Gdy doszła przesyłka byłe mile zaskoczony. Solidnie spakowana i zabezpieczona przed uszkodzeniem. Po włączeniu napis powitalny ładnie mnie przywitał i podłączyłem przewód antenowy i czas na pomiar mojej ss1200. Wyniki pomiaru takie same jak podczas montażu u kolegi Piotra z Wędrzyna który także posiada urządzenie VK5JST. Jako że Piotr jest bardziej w temacie radiowym i urządzenia pomiarowe które posiada są na pewno w 100% sprawne , jestem pewny że mój analizator też jest poprawnie wykonany i skalibrowany. Antena imax2000 też pomierzona tym urządzeniem i wyniki wstawiłem w temacie z moją stacją. Więc jeżeli ktoś szuka urządzenia w przystępnej cenie 360 zł. to śmiało może zakupić u kolegi SQ3MVE .
ps. analizator ma wbudowane akumulatorki i po włączeniu go na wyświetlaczu pokazuje stan ich naładowania.
Odpowiedz
#2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.marph.pl/sq3mve/o_mnie.php">http://www.marph.pl/sq3mve/o_mnie.php</a><!-- m --> strona kolegi który robi ten analizator. Jest tam mail można napisać w razie ktoś był by chętny.
Odpowiedz
#3
Tutaj filmik pokazujący pracę analizatora. Podpięty Imax 2000
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=8YMyiW9PAe0&feature=youtu.be">http://www.youtube.com/watch?v=8YMyiW9P ... e=youtu.be</a><!-- m -->
Odpowiedz
#4
Także polecam ten analizator. Co prawda mój składałem z kitu ale pracuje wyśmienicie.
Odpowiedz
#5
Wojtek a podrzucisz jakieś info w sprawie tego kitu do złożenia??
"Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym" - Sztos - Kazik Staszewski
Odpowiedz
#6
może trochę głupie pytanie :głupek: ale jak za pomocą takiego analizatora sprawdzić czy antena jest w rezonansie ??
Baza Magnum OmegaForce S45HP/ Cobra 200 GTL DX / Jackson I + Sigma Montova turbo 8
Odpowiedz
#7
Ehud, Podłączyć antenę włączyć analizator ustawić częstotliwość na jakiej chcemy sprawdzić przeczytać wynik na wyświetlaczu. :mgreen: :mgreen:
Odpowiedz
#8
A jakie są koszty wykonania takiego sprzętu
Odpowiedz
#9
sofcik86, 360 zł plus koszt wysyłki , ale lepiej jak napiszesz do wykonawcy niż miał byś się sugerować tym co piszę. Ja tyle dałem. Napisz zapytaj nikt Tobie w mordę nie strzeli. :mgreen:
Odpowiedz
#10
Wojtek99 napisał(a):Ehud, Podłączyć antenę włączyć analizator ustawić częstotliwość na jakiej chcemy sprawdzić przeczytać wynik na wyświetlaczu. :mgreen: :mgreen:

tak jasne oczywiście , na wyświetlaczu widzę częstotliwość , SWR i jeszcze dwa parametry i o nie właśnie chodzi TAK ? Jak te parametry powinny wyglądac żeby antena była w rezonansie ?
Baza Magnum OmegaForce S45HP/ Cobra 200 GTL DX / Jackson I + Sigma Montova turbo 8
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości