Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
11m dipol antena

Antena Dipol 11m
#1
Mam pytanie odnośnie montażu dipola linkowego. Mieszkam na parterze i chcę zamontować dipola sobie do nasłuchów (bo zaczynam dopiero). Czy jeżeli rozwieszę do pod kątem - zamiast w pionie (ramię zaczepione o sąsiada barierkę piętro wyżej, drugie ramie na parterze odsunięte od barierki o 2 metry), jak się będzie zachowywał, czy w ogóle się zestroi. Czy lepiej nie kombinować i zrobić sztywnego z rurek alu i zamocować w pionie, lub kupić bomeranga.


Pozdrawiam
Artur
Odpowiedz
#2
Cześć z tak z czystej ciekawości co chcesz słuchać , jakie masz radio? Czy tylko kanał 19?
Odpowiedz
#3
Słuchać chcę zakresu 26.065-28.305 MHz SSB i AM,FM. Dopóki się nie wsłucham, nie poznam wszystkiego nie biorę się za nadawanie, a żeby nadawać trzeba pomyśleć o licencji. Mam bardzo nieciekawe warunki, parter wieżowca - mieszkanie szczytowe to może być plus. Balkon mam lożę. Od balkonu po lewej stronie topole w odległości 40 - 50 m. Przede mną blok w odległości 80-100m. Po prawej dość duża przestrzeń ok 300m i bok w poprzek. Jest więc nieciekawie.

Nie chcę narazie pakować się w dach, chcę coś uruchomić na balkonie. Proponowano mi antenę linkową rozwiesić pomiędzy blokiem sąsiednim, a balkonem. Mam antenę Magnesową ML145, ale straszna lipa z nią, niemogę jej zestroić, chciałem dokupić do niej mocowanie i wyciągnąć przed balkon na wsporniku, ale chodzi mi po głowie wykonanie dipola półfali z rurek i zamocować 1,5m od frontu balkonu w pionie. Myślałem także o dipolu z linki na dwóch wspornikach - jeden u mnie od barierki, drugi od sąsiada wyżej od barierki i rozciągnąć w pionie. Pomyślałem, także, aby zamiast w pionie linkę rozwiesić pod kątem do elewacji (ale nie wiem jak się zachowa i czy się da zestroić)

I na końcu pomyślałem, żeby kupić normalnego Bumeranga 27A i zamocować na balkonie 1-1,5m od elewacji.Pozdrawiam
Artur
Odpowiedz
#4
Temat nieaktualny - kupiłem Bomeranda 27A.
Odpowiedz
#5
Właśnie chciałem pisać nie lepiej kupić jakaś pionową antenę. To powodzenia w nasłuchiwaniu.
Odpowiedz
#6
Dzięki. I może kiedyś do usłyszenia Smile
Odpowiedz
#7
Rób licencję , a na pewno się usłyszymy.
Odpowiedz
#8
Ile czasu trwa wyrobienie licencji?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości