Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
breko

Breko !
#1
Breko Breko Breko ! :kłutnia:
Tak czy Nie Sad Smile
Własne opinie , nagrania i filmy .
Zawsze przygotowani .
Odpowiedz
#2
Na podstawie ze stacjami z okolicy owszem, podczas DX nie ma mowy.
Odpowiedz
#3
Również jestem tego samego zdania ze jest to wtrącanie się w rozmowę innym i nie na miejscu, bo przecież nam też by nie chciano by rozmowa została przerwana. Skoro chcemy być tacy zajeb.... na radiu to używajmy znaku a nie BREKO. Tyle odemnie
Odpowiedz
#4
http://youtu.be/VFDTamPNgYE
Zawsze przygotowani .
Odpowiedz
#5
Jeśli brek to moim zdaniem wtedy, gdy słyszymy, że kolega, z którym próbujemy porozmawiać zakończył rozmowę z korespondentem czyli coś w rodzaju "... z mojej strony po łączności, a na częstotliwości pozostaje XXX" i wtedy albo mówimy break albo znak klubowy. Gdy ktoś prowadzi z kimś rozmowę nie należy przeszkadzać gdyż jak wszyscy dobrze wiemy sygnał jest uzależniony od propagacji i swoją modulacją możemy przykryć stację, z którą rozmawia osoba, z którą chcielibyśmy nawiązać łączność.
Odpowiedz
#6
jezyk403 napisał(a):Skoro chcemy być tacy zajeb.... na radiu to używajmy znaku a nie BREKO.
A jak nie znaku to Imię, Miejscowość , lub region z którego nadajemy .
Krótka odbita przy propagacji , 10 breków sie brekuje i żadnej łączności bo wszyscy sie przekrzykują , a tak znak czy imię wyłapiesz z tłumu . Także dla łączności na monitorach stanowcze NIE dla BREKO BREKO !!
A Po pierwsze to nie breko tylko break i jeżeli używamy słów z innych języków to wymawiajmy je poprawnie .Te słowo angielskie "break" jest obecne w radiokomunikacji fonicznej pewnie od początku jej istnienia. Często występuję w radiokomunikacji lotniczej, kiedy operator stacji naziemnej przerywa korespondencje zainicjowaną przez stacje ruchomą w celu podjęcia pilniejszej korespondencji z inną stacją .
Break powinno się używać w sytuacjach awaryjnych , gdzie szybko trzeba przekazać jakąś ważną informację itp.
Jedną z podstawowych zasad operatorskich jest zostawienie krótkiej chwili przed wciśnięciem PTT. Żeby ktoś miał szansę dołączyć się do kółeczka na danej częstotliwości . Kultura wymaga ułatwiania innym współużytkowania wspólnego pasma i o tym musimy pamiętać . Tyle odemnie ;-)
Odpowiedz
#7
23 lata temu . Smile
http://youtu.be/sU8hKW6G_tk
Zawsze przygotowani .
Odpowiedz
#8
http://download.pzk.org.pl/public/Etyka ... lowcow.pdf
Zawsze przygotowani .
Odpowiedz
#9
Cieszę się chłopaki razem z wami z tych łączności i naprawdę ,szczerze trzymam kciuki.Ale za każdym razem apeluję o operatorkę -nie każdy jest krótkofalowcem-ale bierzmy przykład z najlepszych.Ten temat się wiąże i prosiłbym o nieusuwanie tych postów.
Czarek chyba zostaniemy przyjaciółmi-już Cię lubię.
Jacek
Sporo sprzętu ,wszystko połączone jakimiś kablami

161jk009
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości