Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
odgromowa instalacja

Instalacja odgromowa
#41
G woli ścisłości maszt jest podłączony takim samym drutem jak cała instalacja odgromowa. Leżał na dachu odcinek około 2 metrowy i zaadoptowałem go. Podłączyłem się pod instalację bloku. Rynna jest uziemiona ( połączona do istniejącego sytemu odgromniczego ) To moje '' doczepienie '' się do rynny jest po to żeby po skończonej pracy fider nie leżał sobie na balkonie tylko wkręcam go tak jak na zdjęciu. Lepsza taka opcja jak położyć go na kaloryferze i nie daj boże jak trzepnie a któryś z domowników będzie dotykał kaloryfera to raczej za ciekawie się nie skończy. Ps. widziałem jak piorun uderza w maszt i przeskoczył sobie w własnie rynnę. Ile uderzeń pioruna tyle ciekawostek. To jest sprawa nieprzewidywalna.
Odpowiedz
#42
Witam. Ja swoją instalację odgromową, a dokładnie prosty uziom mam już od wielu lat, lecz dopiero w tamtym roku udało mi się to zrobić pewnie. Kopanie z przerwami między pracą zajęło mi około miesiąca. Wykopałem dół głębokości około 4m poniżej fundamentu domu. Na głębokości około 3-3.5m dokopałem się do wody. Nie kombinując dalej wbiłem dodatkowo z pół metra rurę pionową fi 40, długości 3m, grubościenną, ocynkowaną. Wszystko połączyłem z przewodem instalacji odgromowej specjalnym uchwytem, wcześniej także rurę obwinąłem solidnie, zaciskając przewodem uziemiającym, dla pewności. Wszystko połączyłem z masztem na dachu. Każde połączenie wcześniej oczyściłem aby była jak najlepsza przewodność. Muszę tylko ulepszyć uchwyty na ścianie i na dachu dla większej estetyki i solidności. Dodam na koniec, że po ponownym podłączeniu radia po latach wszelkie zakłócenia mi spadły. A kiedyś, gdy pierwsze uziemienie podłączyłem także współczynnik fali stojącej.
Odpowiedz
#43
gibol1412, gratulacje !!!
Zrobiłem podobnie , aż milo się teraz słucha i robi łączności.
Zawsze przygotowani .
Odpowiedz
#44
Jak to prawidłowo zrobić przy użyciu skrzynki antenowej. Przy zwartej bazówce nie ma problemu. Proszę o sprawdzone porady dla anten niezwartych. Podczas każdej dalszej lub bliższej burzy po pokoju i balkonie latają nawet półmetrowe syczące iskry i biją w kaloryfer lub balustradę balkonu. Nie zawsze zdążę rozłączyć anteny na zewnątrz a potem mam mini pioruny w domu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości