Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wybrać jakie radio

Jakie radio wybrać
#14
Troszkę zbaczając z tematu.......
W niedzielę miałem okazję testować "okazyjnie" zakupione radio w postaci Yaesu FT-857 z pewnego portalu aukcyjnego. Otóż kolega który zanabył przedmiotowe radio, nie miał wcześniej sprzętu na KF bo korzystał w pasma VHF+UHF+ 28 MHz. Jakoby iż nie ma anten na KF, przyjechał na kawę i testy w/w radia. Na wstępie powiem iż cena za radio była bardzo atrakcyjna a sprzedawca udzielał gwarancji rozruchowej 7 dni.
Radio ładne zadbane wizualnie 4+. Po wstępnych oględzinach stwierdziłem że dobra cena za takie radio. Otóż jak się myliłem jak podłączyłem je pod anteny.... w paśmie VHF+UHF wszystko chodziło ładnie, moc deklarowana wychodzi z radia i można pracować, natomiast na KF-ie.........Brak pełnej mocy na poszczególnych pasmach:
3,5 MHz-14 MHz moc ok 20 wat
14-21 MHz moc wacha się ok 30-45 wat
28 MHz moc ok 60-70 wat
Moc mierzona na sztucznym obciążeniu wyszła tak samo.
Śrubokręt w dłoń.... to co zobaczyłem w środku......... Radio musiało dostać "strzała" wysokoprądowego, np. np uderzenie piorunem w instalację antenową.
Koszt naprawy jest nie współmierny do wartości zakupu nowego radia !
Okazja czasem nie popłaca, bo czasem można sie tak ugotować z radiem że szkoda gadać. A jak wiadomo nie jest to tani sprzęt. Więc lepiej kupić sprzęt u licencjonowanego krótkofalowca, z możliwością sprawdzenia sprzętu niż kupować na znanych portalach aukcyjnych, ochroni to Nas przed nieprzywidzianymi kosztami naprawy.
Pozdrawiam
Licenjonowany nadawca Tongue
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości