Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
modyfikacja 1 2 bazowej anteny

Modyfikacja anteny bazowej 1/2
#1
Witam!
Szykują się małe zmiany w mojej bazie - nie sprzętowe, a rozmieszczeniowe. Antena 1/2 która dotychczas spoczywała na maszcie przytwierdzonym do balkonu trafi na dach 4-piętrowego bloku. W związku z tym chciałbym dla bezpieczeństwa ją umocnić. Dotychczas poszczególne segmenty łączone były za pomocą takich opasek:
[Obrazek: http://www.olejesamochodowe.com.pl/image...-small.jpg]
Poszczególne segmenty nie mają żadnych otworów itp. Teraz oprócz opasek chciałbym nawiercić małe otworki i połączyć segmenty małymi śrubkami - antena stanie się w pełni bezpieczna dla otoczenia wokoło bloku i przede wszystkim prawie niezniszczalna :mgreen: Jednak nasuwa mi się zasadnicze pytanie które sprawia mi problem - czy dołożenie mocowań za pomocą małych śrubek nie wpłynie na prace i strojenie się anteny? Sporo anten jes w sumie łączonych blachowkrętami ale wolę mieć pewność, że nic nie namieszam.
Odpowiedz
#2
Ja mam śrubki i opaski. Swr 1.0

Śmiało wierć i zakładaj opaski
Odpowiedz
#3
Nic się nie zmieni Siro GPS jest tak łączona. Śmiało dawaj wkręty
Odpowiedz
#4
Dzięki Panowie! Co prawda antena na podwójnych opaskach trzymała się świetnie i nie przemieściła nawet o 1mm ale ja z natury jestem nadmiernie odpowiedzialnym panikarzem Big Grin
Co do wkrętów - nie lepsze będą śrubki chwytane z drugiej strony nakrętką?
Odpowiedz
#5
bub napisał(a):Co do wkrętów - nie lepsze będą śrubki chwytane z drugiej strony nakrętką?
tak osłabisz całą konstrukcję z czasem pęknie w miejscu gdzie na wylot przykręcisz śrubki
Odpowiedz
#6
Sądziłem, że skoro opaski po obu stronach śruby/wkręta nie pozwalają na jakakolwiek pracę anteny w tym miejscu i jakiekolwiek ruchy elementów względem siebie to segmenty nie mają prawa pęknąć. Musze jeszcze znaleźć nowe cybanty (chyba tak się to nazywa :mgreen: ) żeby zaczepić antenę na maszt typu Azart bo ma on 55mm, a te są na max 42mm. A tak swoją drogą - orientuje się ktoś czy maszty po starych instalacjach odgromowych typu Azart są jeszcze uziemione? To chyba rozwiązywałoby problem z uziemieniem masztu.
Odpowiedz
#7
bub, kiedyś obowiązkiem było uziemienie i na szczycie masztu jest iglica. A czy uziemienie zostało zdemontowane np. przy naprawie dachu, to zobaczysz jak wyjdziesz montować antenę.
Odpowiedz
#8
Daj małe wkręty do metalu. Nie na przelot
Odpowiedz
#9
bub napisał(a):Sądziłem, że skoro opaski po obu stronach śruby/wkręta nie pozwalają na jakakolwiek pracę anteny w tym miejscu i jakiekolwiek ruchy elementów względem siebie to segmenty nie mają prawa pęknąć.
Ale masz rurkę w całości i jedynie może się wygiąć podczas mocnego wiatru. Jak przewiercisz na wylot, to konstrukcja już zostanie osłabiona. Kyniu dobrze Ci radzi i sam pomyśl, jak się zachowa rurka w całości, a z taka z otworami. Wkręty, a dla pewności, możesz je taśmą izolacyjną zawinąć.
Odpowiedz
#10
Jak dasz blachowkręty to poszczególne elementy na łączeniu będą miały pewne połączenie galwaniczne,które przy wiatrach bez nich mimo opasek mogą uzewnętrzniać się małymi luzami i przy nadawaniu WFS może drastycznie wzrosnąć,czyli .....zastosuj blachowkręty,daj opaski na połączeniach,oraz dodatkowo zaizoluj taśmą każde połączenie łącznie z wkrętami,dodatkowo radzę nawiercić otwór fi 2mm około cewki na najniższym punkcie anteny,aby we wspomnianych wyżej nieszczelnościach nie zbierała się woda,która po roku może uszkodzić cewkę dopasowującą,dodatkowo wszystkie śrubki,nakrętki należy zabezpieczyć specjalną pastą antykorozyją,bądż towotem,tak zabezpieczona antena śmiało postoi kilka lat do momętu wymiany na lepszą Wink
Drzemie we mnie bestia/myślę,że to leniwiec
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości