Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
profesjonaliste określenie radiowca jako

Określenie Radiowca jako Profesjonaliste.
#1
Witem

Wielu z was pewnie spotkało się z określeniem Radiowca jako profesjonalistę co przez to rozumiecie oraz ile w tym prawdy. Czekam na wasze wypowiedzi Wink

Pozdrawiam
Zawsze przygotowani .
Odpowiedz
#2
Jeżeli ktoś ośmiela zwać siebie profesjonalistą to widocznie nim jest. Za zwyczaj sam dla siebieWink A jeśli nic takiego nie mówi to też jest profesjonalistą ale co się tym nie chwali Smile

Wszyscy jesteśmy PRO Tongue
Odpowiedz
#3
No tak , tylko po czym rozróżnić poprzez krótkie QSO profesjonalistę od amatora przy założeniu że oboje są radiowcami ?
Odpowiedz
#4
Wszyscy jesteśmy amatorami.Profesjonalistą może być ktoś-kto zawodowo pracuje np. w radiu FM i czerpie z tego korzyści.To oczywiste i nie potrzeba żadnych opinii.Taki jest statut.
Jacek
Sporo sprzętu ,wszystko połączone jakimiś kablami

161jk009
Odpowiedz
#5
W taki razie wnioskuję że profesjonalistami są instytucje typu Uke , Policja , Straż , Pogotowia , Pkp itp. działające na swoich służbowych pasmach . 11m dla mnie czysta amatorka a tak jak kiler napisał każdy z nas jest dla siebie profesjonalistą Wink
Odpowiedz
#6
Są jesze anty amatorzy pasma 11m .
Profesjonalna obsługa urządzen nadawczych i paśmie 11 m i nie tylko UKE
Zawsze przygotowani .
Odpowiedz
#7
cezary napisał(a):Są jeszcze anty amatorzy pasma 11m .
operatorzy ci cechują się w szczególności zawołaniem ,,jak mnie słychać" ,,postawią nośną" czasami dyskusja na 9;19;28 - a później już cisza....... :radocha:
Odpowiedz
#8
cezary napisał(a):Witam
Wielu z was pewnie spotkało się z określeniem Radiowca jako profesjonalistę co przez to rozumiecie oraz ile w tym prawdy. Czekam na wasze wypowiedzi Wink
Pozdrawiam

Mam nieodparte wrażenie, że temat powstał po moim PW do Cezarego. Pozwolę sobie zacytować fragment:

aafrica napisał(a):Zrobiłem juz kilka łączności w SSB, niestety brak znaku powoduje, że łączności te nie są profesjonalne.

No właśnie, brak znaku powoduje, że nawet jeśli sie przedstawię, w sposób prawidłowy przeprowadzę łączność, to ciężko będzie korespondentowi dokładnie określić "moje pochodzenie" czy przynależność do jakiejś grupy.
Łatwiej znaleźć w necie taka osobę po znaku, niż po imieniu, miejscu skąd nadaję. A że w sposób prawidłowy przeprowadzę łączność to inna sprawa.
Pozwolisz Cezary, że jako przykład podam twój znak i każdy z kim nawiążesz łącznośc w łatwy sposób odnajdzie Cie w sieci choćby po to żeby zobaczyć z kim rozmawiał. A jak wpiszesz w googla : "Robert Gorzów cb" , "Robert stacja mobilna Gorzów" lub podobne, to nic konkretnego wyszukiwarka nie wyrzuci

Ja mówiąc o profesjonalnej łączności mam na myśli łączność kompletną, czyli zgodnie z zasadami. Znak wg mnie jest tutaj konieczny.
Bo prawdę mówiąc zaczynając łączność co mam powiedzieć? Stacja mobilna z Gorzowa, operator Robert zaprasza do łączności na częstotliwości...." Trochę to niekompletne moim zdaniem a i odzew zdecydowanie mniejszy.

Zresztą Jacek-kuba fajnie to opisał (wycinek z jego wypowiedzi):

jacek-kuba napisał(a):Jeżeli my wołamy-sprawa ma się podobnie,jeden z przykładów;uwaga uwaga ogólne wywołanie w paśmie 11m podaje stacja 161J009 operator Jacek Polska południowa ,wołam i słucham.Podajemy częstotliwość do rozmowy i tam czekamy ew. jak ktoś się zgłosi,robimy to natychmiast.Wymienione przykładowo monitory służą do wołania,nie do pogaduch.Jak skończymy rozmowę i chcemy gadać dalej,mówimy -na częstotliwości pozostaje i od nowa cała formułka.
Jacek
Tylko płytkie kobiety twierdzą, że długość nie ma znaczenia...

To oczywiście w kwestii anten...

Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę. Ale to i tak niczego nie zmieni...
Odpowiedz
#9
Robert-pisałem wiele razy-miej znak-możesz nawet sam go wymyślić-jeżeli nie ma takiego w necie.Pomijam znane kluby jak AT,EE,BD czy nawet NT wiadomo że zaczynasz jako stacja Polska czyli 161 i resztę sobie wymyśl plus numer.Np 161 DD 001 i to wszystko-ale może lepiej zapisać się do jakiegoś klubu-Twój wybór.Mojego w sieci już nie znajdziesz-ale nie zmieniam znaku-klubu ,bo jestem już w niewielki sposób rozpoznawalny.Dlaczego zapytasz-podstawowe kluby czyli AT i EE czerpią zasady ,naśladują krótkofalarstwo-i tam bez znaku nie zrobisz żadnego QSO.Ja akurat uważam ,że słusznie-musi być po prostu jakiś porządek.
Wszyscy jesteśmy-powtarzam -radioamatorami,czy to się komuś podoba czy nie-dlaczego? bo nie czerpiemy z tego żadnych korzyści materialnych.
Ja jestem zarozumiały i wszystko wiem w tej kwestii i niech tak pozostanie-ale to tylko fakty i zasady,bez względu na opinię kolegów z 19-ki.
Jacek
Edyta-do AT na początku nie wstąpisz-mają swoje wymogi jak np. 50 różnych krajów i polecenie 2 klubowiczów,ale cała masa klubów nie ma takich wymogów-kluby znajdziesz w necie ,albo napisz do mnie.Zresztą masz pod nosem NT-już rozpoznawalny w eterze.Do tego warto zapisać swój znak na forum BD i QRZ11m -nie trzeba potem dukać maila czy adresu -do przesłania karty QSL.
Sporo sprzętu ,wszystko połączone jakimiś kablami

161jk009
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości