Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
beep na roger końcu nadawania

Roger Beep na końcu nadawania
#1
Panowie proszę o wasze opinie na temat używania roger beepa w różnych modulacjach , głównie chodzi o AM i SSB , szukałem aktów prawnych .Niestety nic nie znalazłem ,pisałem na innych forach w odpowiedzi otrzymałem "Są pewne prawa niepisane, tzw. obyczaj" Co o tym sądzicie, szpan , indentyfikacja w eterze, zjawisko pozytywne czy nie....... Wink Wink
Masz problem ze sprzętem ? zadzwoń 697434926
Odpowiedz
#2
Przydatna funkcja przy dalszych łącznościach , gdy sygnał jest słabszy.
Odpowiedz
#3
Tak jak napisał Piter.Niepisane zasady mówią że w emisjach AM,FM używamy tylko w skrajnych sytuacjach,łączność na pograniczu słyszalności.Inaczej jest odbierany jako gadżet w odpustowym wydaniu.Na wstęgach często używany i dopuszczalny.Osobiście unikam.U nas np.respondent jest proszony zawsze o wyłączenie.Na 19 rzadko bywam,ale uważam że przy takim kotle jest to wkurzające.Na kanale gdzie gadają stacjonarki i wszyscy pięknie się słyszą, wręcz drażniące.Żadnych aktów prawnych na ten temat,nie znajdziesz.
Jacek
Sporo sprzętu ,wszystko połączone jakimiś kablami

161jk009
Odpowiedz
#4
Osobiście posiadam tą fukcje w radyjku ale jej nie używam.Uważam jak kolega wyżej ze wystarczy to że jest na 19 kanale kocioł a do tego co chwile roger beep to już jest totalny kocił.Ale wiadomo jeśli jest sie słabo słyszalnym jak najbardziej funkcja jest dobra.
Odpowiedz
#5
Takiego rogera jak ma Arek , to u nikogo jeszcze niesłyszałem ;-)
Odpowiedz
#6
Witam ja ma słabość do roger beep-ów.
Bardzo je lubie ale tylko te normalne beep a nie jakes tam: tid dida rada da.
Niestey mój Icek nie ma fabrycznego beepka więc wykonałem beepka do icka sam.
Zapewno wielu powie że to profanacja do Icom-a roger beep zakładac ale to był tylko prototyp dział super i juz go nie używam.
Wykonałem go jako zewnętrzny układ na mikrkontrolerze żeby nie ingerować w radio.

Jest to wersja nie typowa bo ma jeden ton na początku transmisji a drugi na końcu.
Tzw. NASA roger beep.
Wygląda tak:Uploaded with ImageShack.us
[Obrazek: http://img833.imageshack.us/img833/8987/rbpcb.jpg]


[Obrazek: http://img806.imageshack.us/img806/1063/img9661v.th.jpg][Obrazek: http://img151.imageshack.us/img151/1356/img9662.th.jpg][Obrazek: http://img683.imageshack.us/img683/7162/img9663d.th.jpg][Obrazek: http://img33.imageshack.us/img33/5785/img9665q.th.jpg]
[Obrazek: http://img828.imageshack.us/img828/734/img9687r.th.jpg]

W kolejnej wersji planuje zmianę beep-ka na głosową wiadomość "OVER" lub swój znak wywoławczy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Słabość do rb, to ja mam :mrgreen: W latach 90-tych, wypruwałem z zabawek układy i robiłem rb, typu i love you , kukułkę, piejącego koguta itd. itp. Do dzisiaj słychać kukułkę w moich okolicach.Na wstędze zawsze używam, i często piracący KF-owiec mówi żebym go wyłączył.W odpowiedzi zawsze zapinam dwa z mikrofonu :mrgreen: Do tego grzecznie informuję że to nie KF.Nie ma czegoś takiego jak jakiś przepis zabraniający używać rb.Przydatny w dalekich łącznościach i na ssb.Nie każdy mikrofon kłapie po puszczeniu PTT.
Odpowiedz
#8
Ja powiem tak mi roger nie przeszkadza jeżeli ktoś ma załączonego to nie mówię żeby go wyłączył a i nie lubię gdy ktoś każe mi wyłączyć jak jest włączony, wtedy mówię że jest przyspawany i nie da się wyłączyć albo żeby sobie poszedł na inny kanał.
A co do KF to np: na 2m przy najmniej u mnie roger jest słyszany cały czas,i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Piwo
Radio CB  to nie Komóra i szumieć  musi
Odpowiedz
#9
Używam RB przeważnie na wstęgach ,w AM jak zapomnę go wyłączyć,ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby mój respondent krzyczał do mnie ,,wyłącz gwoździa" :-P .Mi tam RB w niczym nie przeszkadza .A co się komu podoba to kwestia gustu .Jednemu córka ,drugiemu teściowa :mrgreen: .Trudno wymagać aby używanie RB uregulowane jakimiś normami prawnymi.
Odpowiedz
#10
Mnie też osobiście nie przeszkadza i tak jak Andrzej pisze nie lubię gdy ktoś zwraca uwagę .
Czesem na lokalu nietrzeba wywoływać się imionami tylko wystarczy "piknąć" ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości