Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
antena cb spóldzielnia montaż

Spóldzielnia Antena CB montaż
#1
Tekst ten już zamieściłem na forum BD ,lecz nie wszyscy odwiedzają to forum więc dla potomnych zamieszczam go również tutaj .
Montaż anteny CB zgodnie z obowiązujący prawem w naszym ukochanym kraju .

Najważniejsza sprawa to uzyskanie PISEMNEGO ZEZWOLENIA od właściciela budynku ( SM.WM itp)

Następnie w Starostwie Powiatowym dokonujemy zgłoszenie o przystąpienie do budowy wraz z geodezyjną mapką, numerem działki, z oznaczonym miejscem na dachu budynku w którym stanie antena, ze szkicem i opisem planowanych robót, oświadczeniem prawa własności, i zgodą z SM.
Teraz musimy czekać 30 dni na tak zwaną milczącą zgodę, jeżeli Starostwo w przeciągu 30 dni nie zgłosi na piśmie żadnych zastrzeżeń możemy przystąpić do budowy.

Jeżeli chcemy zrobić to zgodnie z obowiązującym prawem, każda łączna konstrukcja przekraczająca 3 metry ponad dach wymaga zgłoszenia o przystąpieniu do budowy w Starostwie Powiatowym, a kluczowym warunkiem jest zgoda właściciela budynku, bez zgody ani rusz .

To było pierwsze pytanie zadane przez naczelnika, czy mam zgodę SM ?
A w przypadku jeżeli jakiś upierdliwy Kowalski zrobi na nas doniesienie do odpowiedniej instancji, niedopełnienie obowiązku zgłoszenia jest w tym przypadku traktowane jako samowola budowlana z przewidzianymi w tym kierunku karami.
Przy czym doniesienie tylko do SM to jest pryszcz, naprzeciwko donosu do Nadzoru Budowlanego.


Starostwo Powiatowe po upływie 30 dni, jeżeli oczywiście w tym czasie nie wniesie żadnych zastrzeżeń samo informuje Nadzór Budowlany i Spółdzielnie Mieszkaniową na tym dla nas sprawa jest zakończona .

A tak jak w moim przypadku pozostaje mi jeszcze kwestia opłaty którą zażyczyła sobie SM za postawioną antenę

A co do samego faktu pobierania opłat przez SM ,Wspólnoty Mieszkaniowe .
Poczytałem niektóre fora KF i okazuje się że również krótkofalowcy wnoszą opłaty za swoje anteny na dachach budynków.

Wychodzi na to że mój przypadek wcale nie jest odosobniony,a ja nie jestem jedynym płacącym haracz


Pozdrawiam 73...
mobil Sharan CRE 8900 +Astatic 575 M6  Sirio ML -145
Odpowiedz
#2
Nie wydaje mi się to do końca zgodne z prawem - każdy z mieszkańców bloku ma prawo do procentowego udziału w powierzchni dachu więc pobieranie opłaty za montaż anteny na swoim dachu wydaje się śmieszne. Co do reszty formalności - u mnie poszło dość gładko. Pismo do SM - odpowiedź pozytywna z prośbą o opis techniczny montażu. Po opisie zgoda z jednoczesną odmowa na prowadzenie przewodu wentylacją co w moim przypadku zamykało sprawę gdyż musiałbym sprowadzać sąsiednią klatka przewód do piwnicy (u mnie nie klatce nie ma włazu) i wracać z piwnicy swoją klatką co wiązało by się z zakupem ponad 100m kabla. Kabel o tej długości musiałby być naprawdę porządny tak więc koszt takiego kabla zamykał sprawę - zwyczajnie mnie nie stać. Jednak po ustnej rozmowie dostałem zgodę i obietnice przymknięcia na to oka. Nie do końca tak jak ma być ale lepiej tak niż wcale - ważne, że dzięki nieocenionej pomocy Kynia, Arka Zakole i Piguły antenka stoi i działa pięknie.
Odpowiedz
#3
bub potwierdzam Twoje słowa. Spółdzielnie nie ma prawa żądać żadnej opłaty za postawienie na dachu (części wspólnej ) oczywiście jeżeli jest się właścicielem lokalu to jest warunek. Jeżeli chcą od Ciebie opłaty to powinni żądać opłat za np. stawianie wózków na klatce schodowej która też jest częścią wspólną. Nie daj się i nie płać bo to jawne złodziejstwo.
Odpowiedz
#4
Czy nie prościej byłoby udać się do prawnika, pokazać jak sytuacja wygląda i razem z nim dojść do jakiegoś porozumienia? Chyba jedyne rozsądne wyjście zapłacić 50 czy 100zł komuś kompetentemu kto pożoe rozwiązać problem. Bo ilu forumowiczów tyle opinii i można dumać. W naszym chorym kraju jest tyle nienormalnych sytuacji że można by myśleć i tylko myśleć. Co głowa prawnika to głowa prawnika.
Odpowiedz
#5
Mateusz spółdzielnia nie ma prawa poboru opłat za antenę, Mogą owszem pobierać dodatkową opłatę za np. wynajęcie 2 piwnicy bo jedna się należy. Pytałem u nas w klubie prawnika.
Odpowiedz
#6
Sobku nie musisz tłumaczyć mi tego bo o tym doskonale wiem. ALe powiedz mi tak uczciwie. Mieszkasz w mieszkaniu w którym SM nie wyraża zgody na postawienie anten. I teraz pytanie, co robisz? Idziesz sie płaszczyć? czy może z nienawiści podpalasz samochód kierownikowi/dyrektorowi spółdzielni? Wiesz że masz rację ale oni uważają że to oni mają rację. Niestety ale jako lokator nie jesteś wstanie nic wskórać, siła założys antene zdejmą. Jedyna opcja wytoczyć sprawę cywilną. Jeżeli oni nie mają racji masz spore szanse na wygranie sprawy. Ja załatwiłem to inaczej,zakładalismy w żarach stację bazową. SM nie reagowała na wysyłane do nich pisma z prośbą o montaż anteny w związku z czym uznalismy brak odezwu przez 30dni za zgodę. Po 2ch miesiącach zapukał kierownik z technikiem?? żeby zdjąc antene. Kumpel odmówił po czym sami ja ściągneli. Także chcieli pobrać opłatę,kasa śmieszna ale chcieli grożąc że zdejmą antene. Krótka piłka. Pismo od prawnika wymusiło na nich zmiane zdania. Antena Stoi, koszta zwrócone za ściągnięcie calej instalacji antenowej wraz z uchwytami. Sobek.... chodźbym nie wiem jak walczył nie wygrasz sam z administracją. Prawnik napisał pismo że w ciągu 30dni jeżeli będzie sprzeciw na montaż tego typu instalacji chociaż prawa nie mają i w związku z próbą wyłudzenia środków finansowych na koszt postawienia inst. antenowej zostanie skierowane pismo do sądu. Na tym się skończyło. A gdybać można co by było gdyby... jakie mają prawa jakich nie mają.... Mają czy nei mająw pojedynke nie wygrasz.
Odpowiedz
#7
Mi się to tez nie podoba , no ale co mam zrobić , rozmawiałem z Prezesem mówiłem że nie jest to działalność komercyjna lecz tylko i wyłącznie hobbystyczna i nic z tego 13 zł miesięcznie i koniec kropka .
Owszem jeżeli się z tym nie zgadzam mogę rozstrzygnąć sprawę na drodze sądowej ,ale panowie trzeba pamiętać o jednym SM ma prawnika na etacie , a ja w Kancelarii Prawnej gdzie samo otwarcie drzwi kosztuje stówę .
A pojawienie się mecenasa w sądzie też ma swoją i to nie małą cenę , a na jednej rozprawie się to nie zakończy.
Więc wolę zapłacić dla św spokoju , jeżeli zażądali takiej opłaty to widocznie mogą ją nałożyć .
Tak jak pisałem mój przypadek nie jest odosobniony i nie tylko ja będę płacił , a w ogóle to co w tym kraju jest normalne ? a przykład daje stado baranów rządzących przy ul Wiejskiej .( czytaj PO-PSL)

Pozdrawiam 73...
mobil Sharan CRE 8900 +Astatic 575 M6  Sirio ML -145
Odpowiedz
#8
Mateusz mi nie wyraził zgody ale administrator który nie miał prawa podejmować takiej decyzji bo nie jest do podejmowania decyzji ani prawnie ani przez zarząd upoważniony do podejmowania jakichkolwiek działań w naszej wspólnocie. Wszedłem na dach i zamontowałem sobie antenę. Po jakimś czasie pan administrator powiedział i że mam zdjąć antenę bo postawiłem ją bezprawnie. Powiedziałem tak '' jakim prawem i na jakiej podstawie prawnej pan jako administrator zakazuje mi postawienia anteny na w jakimś tam procencie dachu mojej anteny. Nadmieniłem że jakim cudem mi pan zgody nie wyraził a panu x który mieszka w blok obok zarządzanym przez pana administrację taka zgodę pan wyraził ? '' Administrator zrobił się czerwony i nie powiedział nic. Na koniec dodałem '' teraz to zarząd musi mi udowodnić że nie mam prawa na postawienie anteny na moim dachu za który płacę podatek i za moje pieniądze dach jest remontowany '' I do dziś mam spokój z administracją. Ale za to stare baby mnie nękają co to za druty wiszą hahaha :radocha: :radocha: :radocha:
Odpowiedz
#9
skoti i tu w tym momencie zrób tak zrób licencję , zapisz się do PZK plus do klubu kf w Twojej okolicy. Klub ma na milion % prawnika a na 2 miliony procent PZK ma i na bank Tobie pomogą.
Odpowiedz
#10
Sobek nie możesz wiedzieć bo jakoś na samym początku tutaj tego nie opisałem wzmiankę tylko napisałem na ShoutBox .
Zezwolenie na montaż po czterech latach walki otrzymałem ponieważ do podania dołączyłem krótkofalarską licencje SWL , na rozmowie w SM powiedziano mi jasno powodem udzielenia zgody była właśnie ta licencja SWL , oczywiście trochę ściemy też tam było w podaniu .
Prezes zakomunikował mi , żeby uniknąć lasu anten radiokomunikacyjnych na budynkach SM jakiekolwiek zgody bedą udzielane na podstawie licencji radiooperatora .
Jestem przekonany ze pojawienie się dziesięciometrowej konstrukcji na dachu bloku wywoła spore zamieszanie.
Dla tego załatwiam to wszystko zgodnie z prawem , bo jakikolwiek donos do SM to jest pikuś na przeciwko donosu do Nadzoru Budowlanego , tam są przewidziane kary w tym kierunku , budowa bez zgłoszenia w SP jest traktowana jako samowola budowlana .
Ja nie obawiam się SM ,tylko donosu do NB przez swoich ukochanych sąsiadów ......
mobil Sharan CRE 8900 +Astatic 575 M6  Sirio ML -145
Odpowiedz

chłodnictwo poznań rb klima z poznania to firma która zajmuje się szeroko pojętą klimatyzacją i chłodnictwem zajmujemy montażem naprawą

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości