Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
sztuki zasady operatorskiej

Zasady sztuki operatorskiej
#21
Tak to farsa.Ale teraz poważnie
Wkleję pierwszy lepszy film ze zwykłego bicia piany-ale prawidłowego.Nie musimy znakami wymieniać się non-stop.Ale przynajmniej na początku i końcu QSO-to tylko dowód ,że można gadać o czym się chce
http://www.youtube.com/watch?v=yjvMqtjyhDY
Teraz proszę z CB -nagrywa to Marek Koniuszko w Anglii,ja nadaję z Polski.Fakt że tylko kilka słów i Marka nie słychać-ale tak powinna wyglądać typowa łączność.Gwarantuję również,że przegadałem np. z Markiem czy Bogusiem-wiele godzin na radiu.
Zaraz powinienem to wstawić Jacek
Sporo sprzętu ,wszystko połączone jakimiś kablami

161jk009
Odpowiedz
#22
Czasami słyszę jak woła na EE "na częstotliwości 26.425 woła NT 031" Big Grin nie wiem po co podaje tą częstotliwość
Odpowiedz
#23
sobek4, Ale nigdzie nie napisano że co chwilkę mam podać znak, wystarczy na początku i na końcu no ewentualnie jak rozmowa dość długo trwa godz-dwie to należało by wstawić znak co 20 -30min żeby słuchający wiedzieli kto zajmuje częstotliwość.

Ot i tyle i nikt nic nie powie.
Odpowiedz
#24
Jest tak jak pisze Koroner,czy ja.Zresztą zasady jasno to kwalifikują.Film wstawiłem nie po to ,żeby go komentować-wystarczy się zastosować w ramach zdrowego rozsądku.Powtarzam -zasady klubów EE i AT są takie same.Postaram się jeszcze dołączyć moją łączność-wspomnianą powyżej .No Jeżyk dał sobie radę w następnym poście -dziękuję.
Kończąc łączność -mała uwaga,bo tego nie ma na filmie-Żegnam się z kolegą i mówię ,jeżeli pierwszy wołałem i ja zająłem częstotliwość.Na częstotliwości pozostaje 161jk009 op.Jacek stacja bazowa Chrzanów -Małopolska -zapraszam do łączności,czy wołam i słucham-obojętne.To przecież jest dowolne-ot i cała sprawa o której piszę.Zawsze zmieniając częstotę,musimy się upewnić ,że jest ona wolna.
Pozdrawiam serdecznie Jacek
Sporo sprzętu ,wszystko połączone jakimiś kablami

161jk009
Odpowiedz
#25
Też można sie doczepić .
Cyt. Proszę do ciebie, roger.
Liczy się efekt końcowy .
Zawsze przygotowani .
Odpowiedz
#26
Ha ha podobnie jak 73 na Twoją bazę i podobne 51 pod kółeczka nie wspominam,nie wspominam o kanałach itp.Dajmy spokój również z cyfrowymi pozdrowieniami-one wywodzą się z titawy i na fonii nie są jakąś sztuką operatorską.
Mówmy proszę normalnie po Polsku-to wszystko.Roger -oznacza dokładnie-potwierdzam.Ale jak mówię,rozmawiamy po Polsku,Angielsku,Niemiecku jak chcecie-poprawnie,bez naleciałości z 19,bez chamstwa bez zdrabniania.
Warto umieć literować w kilku językach-ale umiejmy przynajmniej prawidłowo to robić po Polsku i Angielsku.Apeluję raz jeszcze-znam Was w realu w większości-bądźmy przykładem w eterze.
Jacek
Sporo sprzętu ,wszystko połączone jakimiś kablami

161jk009
Odpowiedz
#27
jezyk403 napisał(a):Początki pracy w emisjach wstęgowych na CB, oraz pierwsze łączności DX-owe nie są takie łatwe. Przeważnie powodem kłopotów jest słaba znajomość języków obcych, lub sposobu rozmowy na wstęgach.

Kliknij TUTAJ

Dokładnie Adrian , nie ma co od razu rzucać się na głeboką wodę i robić konwersacje w innych językach na monitorach jak się nie potrafi tego zrobić w języku rodzimym co słychać dosyć często na monitorze EE - wywołanie rodem z 19 kanału i gadka podczas łączności niczym slang drajwerski .
A to jak słyszymy u wielu radiowców wychodzi w praniu , ja nie mówię że od razu wszystko zajarzyłem , ale przede wszystkim słuchałem starszych bardziej doświadczonych kolegów - radiowców którzy tych właśnie zasad panujących na monitorach mnie nauczyli .
Odpowiedz
#28
sobek napisał(a):QSO na sb i łączności na 26,425 mogą dla mnie nie istnieć bo tam to jeden wielki cyrk ( czyt. BREKO BREKO ) :krzyczy: :krzyczy: :krzyczy:
!

QSO przez SB ? nie za bardzo rozumiem i jakie BREKO na 26.425 ?
"Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym" - Sztos - Kazik Staszewski
Odpowiedz
#29
QSO na sb Nazywam takie osoby które łączności przez sb robią , w sensie że frana palą z kim to nie gadają a w rzeczywistości radio nawet nie podpięte mają pod antene , dla tego śmieje się że dx-y na SB robią. Zresztą nie raz już temat poruszona był wśród nas hehe. A BREKO no tak niestety wiele razy podczas moich ( i nie tylko ) rozmów w okolicy polskiego monitora ktoś zamiast poczekać i wtedy znakiem czy miejscowością zagadać , to nachalnie darł japę breko breko xxxx woła
Odpowiedz
#30
Breko w okolicy 26,425 to codzienność - i robi to wielu starych, doświadczonych i znanych mi radiowców :mgreen:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ogólne zasady użytkowania sprzętu Cb PITER 0 1,427 24.02.2010, 15:43:41
Ostatni post: PITER

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości