Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
zwiększenie uv modulacji głębokości baofeng 5r

Zwiększenie głębokości modulacji Baofeng UV-5R
#1
Pogrzebałem troszkę po necie i znalazłem schemat wraz z modyfikacja w jaki sposób zwiększyć głębokość modulacji Baofeng UV-5R. Muszę przyznać że modyfikacja znacznie zwiększa modulację radia mocno na +.  Zabiegi jakie trzeba wykonać to: rozłączyć w dwóch miejscach ścieżkę, połączyć dwie ścieżki przewodem i dolutować rezystor z zakresu 400-600 ohm (czym niższa wartość tym większe wzmocnienie).
Zamontowanie rezystora niższego niż 400 ohm powoduje zbieranie otoczenia, więc nie warto przesadzać. Najlepiej zamontować rezystor z zakresu 470ohm.

Audio przed modyfikacja:
http://www.supershare.pl/?d=0FAC7D0C2

Audio po modyfikacji:
http://www.supershare.pl/?d=998B71332
Odpowiedz
#2
Prostszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup za 50 zł mikrofonogłośnika który poprawi o niebo głośność baofo. No i nie ma problemu z przewaleniem dewiacji która skutecznie popsuje niż ma poprawić. A jeszcze prostszym sposobem sprawdzonym prze zemnie jest rozwiercenie otworu mikrofonowego w uv5 jak i w uv 82. Daje kopa i nie trzeba nic majstrować na płycie głównej. 2 sprawa nagranie jest śmieszne bo przed modyfikacją koleś miał na milion % dalej radio od buzi i dla tego tak cicho jest. W 2 nagraniu wyraźnie słychać świst powietrza co oznacza że trzymał radio przy samym mikrofonie. Wystarczy rozwiercić otwór i efekt jest prawie taki sam jak z tą modyfikacją.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości