Nie jestes zalogowany! W ciagu 100 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

baner

PÓŁNOCNO-ZACHODNIA GRUPA RADIOAMATORÓW
Regionalne Forum RadioAmatorów
Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Księga Gości  ::  Zaloguj  ::  Rejestracja  ::  Kontakt  :: 

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
Wojna o anteny
Autor Wiadomość
jezyk403 

Mobil: Mitsubishi Lancer
Antena: Sirio GP6-E
Zaproszone osoby: 21

Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: Pon 23 Wrz, 13 13:50   Wojna o anteny

W sieci znalazłem ciekawy artykuł dotyczący montażu anteny na bloku, historia dość zabawna gdzie w tekście jest użyty tekst przez administratora bloku (JEDNĄ ANTENĘ ZBIORCZĄ!!!). Poniżej cytuję :

Cytat:
Każdy wie, że dla prawidłowego funkcjonowania radiotelefonu w paśmie obywatelskim umieszczenie anteny na dachu budynku jest niezbędne. Członkowie stowarzyszenia PL-CB RADIO, którzy jednocześnie często są społecznymi ratownikami, natrafiają na różne przeszkody, które uniemożliwiają utrzymywanie łączności.

Napisał do nas kolega Zbyszek:

"- Proszę o natychmiastową pomoc oraz poradę prawną w sprawie instalowania masztów antenowych i anten radiotelefonów CB-radio na dachach budynków.

Otóż usłyszałem, iż aby zamontować maszt z anteną CB na dachu budynku, w którym mieszkam, muszę posiadać zgodę Spółdzielni Mieszkaniowej, która jest zarządcą tego budynku. Przed jakimkolwiek montażem byłem na rozmowie z prezesem tejże spółdzielni. Poinformowałem go, że mam zamiar postawić na dachu maszt wraz z anteną CB. Odpowiedź była negatywna.

Według prezesa spółdzielni wszyscy, którzy mają coś wspólnego z CB, powinni postawić w centrum miasta JEDNĄ ANTENĘ ZBIORCZĄ!!! Przewody do domu to już nam zostaną pociągnięte i zainstalowane. Na takie stwierdzenie zabrakło mi po prostu słów. Skoro nie otrzymałem zgody ustnej na montaż anteny na dachu, postanowiłem zainstalować ją na balkonie. Niestety mieszkam na pierwszym piętrze. Za zgodą sąsiada z czwartego piętra przymocowałem do jego balkonu maszt, co pozwoliło mi wyjść z podstawą anteny ponad 1 metr nad poziom dachu.

Po pewnym czasie złożyłem do Spółdzielni Mieszkaniowej pisemną prośbę o pozwolenie zamontowania masztu na dachu. Niestety do dnia dzisiejszego odpowiedzi nie otrzymałem. Proszę o pomoc."

W odpowiedzi na list kolegi Zbyszka, Zarząd Główny PL-CB RADIO wyjaśnił co następuje:

"-Art.684 kc stanowi, że korzystający z lokalu może w nim założyć telefon, radio i inne podobne urządzenia, a takim jest właśnie radiotelefon CB. Zainstalowanie anteny na dachu budynku jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania CB-radio. Przepisy prawa spółdzielczego oraz Kodeksu Cywilnego nie przewidują opłat na rzecz właścicieli budynków za zainstalowanie przez użytkowników na własny koszt anten telewizyjnych i radiofonicznych na budynku. Żądanie opłat byłoby uzasadnione jedynie w przypadku, gdyby właściciel budynku montował je na własny koszt i prowadził ich konserwację oraz naprawy, a posiadacz urządzenia tylko z nich korzystał."

Kolega Zbyszek ponownie zwrócił się do Spółdzielni Mieszkaniowej z prośbą o zgodę na montaż masztu i anteny CB na dachu budynku, w którym mieszkał. Niestety i tym razem nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Brak zainteresowania ze strony Spółdzielni Mieszkaniowej uznał więc za zgodę i pisemnie poinformował o tym zarząd w/w spółdzielni. W piśmie zobowiązał się jednocześnie, że montaż zestawu antenowego zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami bhp oraz przeciwpożarowymi i w żaden sposób nie będzie zagrażał bezpieczeństwu posesji.

Po ponad roku od chwili zamontowania masztu i anteny na dachu budynku, Zbyszek z przerażeniem zauważył, że instalacja "zniknęła w tajemniczych okolicznościach". Zawiadomił o tym fakcie policję i następnego dnia został poinformowany, iż demontażu dokonała...Spółdzielnia Mieszkaniowa. Policja nie uznała więc tego zdarzenia za kradzież.

Zbyszek nie otrzymał od spółdzielni żadnej informacji na temat aktualnego "miejsca pobytu" swojej własności. W związku z tym ponownie zwrócił się do stowarzyszenia PL-CB RADIO z prośbą o pomoc.

W piśmie skierowanym do Spółdzielni Mieszkaniowej Zarząd Główny PL-CB RADIO stwierdził m.in.:

"-Działając w imieniu członka naszego stowarzyszenia wzywamy waszą spółdzielnię do dobrowolnego naprawienia wyrządzonej szkody na rzecz w/w polegającej na zniszczeniu i zagarnięciu jego instalacji antenowej będącej integralną częścią urządzenia radiowego zainstalowanego w mieszkaniu. W przypadku nie spełnienia powyższego stowarzyszenie nasze zmuszone będzie złożyć w prokuraturze żądanie ścigania osób odpowiedzialnych za popełnienie przestępstwa polegającego na samowolnym naruszeniu stanu posiadania oraz spowodowania istotnych strat majątkowych na szkodę członka naszego stowarzyszenia."

Dzięki tej interwencji kolega Zbyszek odebrał od spółdzielni zagarnięty sprzęt tj. antenę CB i maszt antenowy. Postanowił ponownie zamontować instalację na dachu budynku, dokładnie w tym samym miejscu, co przedtem.
Postaw piwo autorowi tego posta

Piotrek-Bytom 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie 19 Sty, 14 19:38   

Ten prezes spółdzielni to fajny dureń :głupek: :hahaha:

majowy 

Mobil: Toyota AURIS
TRX: CRE 8900
Antena: Bumerang 27 A

Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: Pon 20 Sty, 14 08:29   

A ja tradycyjnie pozdrawiam administrację os. Majowe SM Dąb. Niektórzy się uśmiechną bo wiedzą o co chodzi. Ja też przez taką batalię przeszedłem. Panowie - ignorancja i niezrozumienie tematu ze strony zarządców jest przeogromne. Ale to nie tak że nie da się nic z tym zrobić. Jeżeli macie mieszkania własnościowe to % budynku, dachu jest Wasz. administracja jest na Waszych usługach - płacicie jej za administrowanie. Przygotowujemy się do akcji, dlatego temat jest ciekawy i bardzo proszę wszystkich którzy mają jakieś materiały o podzieleniu się nimi. Miłego dnia i 73

sullivan 

Mobil: brak
TRX: Alan 555
Antena: Lemm AT-107 Super 16 3/4

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: Pon 20 Sty, 14 10:18   

A ja załatwiłem sobie pozwolenie na montaż anteny na dachu :) Poszedłem grzecznie do spółdzielni mieszkaniowej i zaniosłem w imieniu właściciela mieszkania (ja wynajmuje) pisemną prośbę o zgodę na montaż anteny CB na dachu. Dostałem informację, że oni absolutnie nie widzą żadnych przeszkód z tym, że cały blok ma wykupione mieszkania na stałe i albo poszczególni przedstawiciele na zebraniu będą głosować za lub przeciw, albo dostane listę mieszkańców budynku i pójdę sobie pozbierać podpisy tak aby ponad 50% udziałów wyraziło zgodę. Po zebraniu podpisów miałem ponad 80% zgody udziałów na TAK po czym otrzymałem pisemną decyzję o zgodzie na montaż anteny. Pozwolili mi nawet wiercić w pustym pomieszczeniu, które znajduje się u mnie na dachu, i do którego przytwierdziłem cybanty :) Podanie o wyrażenie zgody napisałem bardzo urozmaicone i szczegółowe wraz ze zdjęciami z poprzedniej instalacji i opisem każdego z nich gdyby nie wiedzieli o co biega. Jak ktoś będzie zainteresowany to pisać na PW to podeślę.

sobek 

TRX: Yaesu FT 857D
Antena: W3DZZ. LONG WIRE. END FEED. M0PLK
Zaproszone osoby: 1

Otrzymał 24 piw(a)
Wysłany: Pon 20 Sty, 14 11:02   

Ja będę miał chyba wojnę z moją wspólnotą. Dziś poszedłem zgłosić że piorunochron się poluzował i tłucze o elewację , a że to styropian i pech taki że wali u mnie w ścianę to spać nie można w nocy. I pan admin powiedział '' a to pan od anteny '' a ja no ja i co z tego. A wie pan że wszedł pan samowolnie na dach a ja no i co z tego. No nic informuję tylko pana a ja spoko. I coś tam jeszcze zabełkotał pod nosem wzburzony że przyszedłem zgłosić awarię. A mnie tknęło i pytam. Panie a czemu pan wyraził zgodę mojemu koledze na montaż kilku anten na ulicy której jest pan administratorem? A ten czerwony się zrobił i pyta a jak nazwisko ma kolega. A ja nie pamiętam w tej chwili ale kolega jest w zarządzie w tym bloku , no chyba że jak ktoś w zarządzie to wtedy ma inne prawo? Zagotował się facet i nic nie powiedział. Na koniec zarzucił chamsko . Jeszcze chce pan coś zgłosić? A ja no klamka od wejściowych drzwi jest zniszczona i chciał bym żeby ją naprawili albo wymienili. Myślę że po tym jak mu powiedziałem że wiem że wyraził zgodę koledze to odemnie się odczepi , bo serio ja będę walczył do końca. A jego mina jak mu powiedziałem że wiem o koledze i że wyraził zgodę bezcenna.

.::INFORMACJE::.

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z Forum